Szymon Kudrański będzie ilustrował przygody Supermana w Action Comics

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 19.03.2019, 9:25 Aktualizacja: 19.03.2020, 9:55
Rysował już Batmana, Zieloną Latarnię, Punishera oraz Daredevila. Mało? Teraz przyszła pora na Supermana – Szymon Kudrański, polski rysownik robiący sporą furorę za oceanem, zostanie rysownikiem albumów z serii Action Comics. Polak będzie ilustrował scenariusze Briana Michaela Bendisa.
kudranski green arrow
2 Udostępnień

Polak jako rysownik Action Comics

Współtwórcą serii komiksów o Supermanie zostanie od czerwca tego roku jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich rysowników, Szymon Kudrański. – Polski artysta zajmie się ilustrowanie scenariuszów Brian M. Bendisa od 1012. numeru Action Comics, którego premierę zaplanowano na czerwiec – donosi na Facebooku fanpage Kolorowe Zeszyty.

Szymon Kudrański będzie rysował przygody największego komiksowa super-bohatera. Polski artysta zajmie się ilustrowanie…

Gepostet von Kolorowe Zeszyty am Montag, 18. März 2019

Action Comics jest drugą najstarszą serią komiksów kontynuowaną nieprzerwanie przez DC Comics. Położyła ona podwaliny pod cały gatunek komiksu superbohaterskiego, kreując dla popkultury pierwszego masowego bohatera tego typu. Ludźmi odpowiedzialnymi za początkowe albumy byli Jerry Siegel (scenarzysta) i Joe Shuster (rysownik), a obecnie cała seria wydawnicza liczy ich już ponad tysiąc zeszytów.

Kim jest Szymon Kudrański?

Osoby tej z pewnością nie trzeba przedstawiać najzagorzalszym fanom komiksu, szczególnie tego w trykotach. Szymon Kudrański jest w końcu pierwszym polskim rysownikiem, który miał za zadanie zilustrować przygody superbohatera pokroju Batmana. Był współautorem świetnych graficznie albumów pokroju Penguin: Pain and Prejudice, Batman: Streets of Gotham czy Batman. Detective Comics. Aktywnie uczestniczył również w pracach nad seriami z Zieloną Latarnią dla DC oraz Spawnem dla Image, a w 2016 rozszerzył swoje portfolio o prace dla Marvel Comics oraz ilustracje do Punishera, Daredevila oraz Doctora Strange’a.

action comics szymon kudranski

Rysownik urodzony w 1987 roku w Tarnowie stworzył również liczne albumy autorskie, które miały swoją premierę już w USA, gdyż to na rynek amerykański kierowana jest większość prac Szymona Kudrańskiego. Od czasu debiutu w 2004 r. przy pracach nad serią Steve’a Nilesa zatytułowaną 30 Days of Night, opublikował chociażby dwa albumy w ramach antologii komiksów grozy Asylum of Horrors czy internetową powieść graficzną Farmhouse na podstawie sztuki napisanej przez Elizabeth Musgrave.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments