Switch nie doczeka się wersji Pro w najbliższej przyszłości

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 2.02.2021, 14:48 Aktualizacja: 4.03.2022, 11:00
Od dłuższego czasu mówi się o Switchu Pro, ulepszonej wersji konsoli Nintendo, która miałaby mieć mocniejszą baterię, wydajniejsze podzespoły i inne podobne usprawnienia. Wraz z natężeniem się tego typu nieoficjalnych doniesień raz na jakiś czas japońska firma zaprzecza plotkom i stało się to również podczas niedawnego spotkania z inwestorami.
0 Udostępnień

Komunikat nie zaskoczył. Switcha Pro nie będzie

W niedawnym raporcie podsumowującym trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego, Nintendo pochwaliło się doskonałymi wynikami sprzedaży gier na Switcha oraz podało, że do końca grudnia 2020 roku do sklepów wysłano prawie 80 milionów hybrydowych konsol. Wynik ten przebił sprzedaż 3DS-a o kilka milionów, a wszyscy zadają sobie pytanie, co japońska korporacja planuje z tym dalej zrobić.

O Switchu Pro mówi się już od dłuższego czasu, a temat powraca co kilka miesięcy za sprawą mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków, czy analiz sugerujących, że Nintendo faktycznie pracuje nad mocniejszą wersją swojej konsoli. Pytanie o to padło również podczas niedawnego spotkania z inwestorami, mającego podsumować omawiany wcześniej raport.

Shuntaro Furukawa, CEO Nintendo, postanowił zabrać głos w tej sprawie i jak podaje Takashi Mochizuki z Blomberga, firma nie ma w planach zapowiedzi mocniejszej wersji swojej Switcha. W lutym i marcu pojawią się dwa nowe tematyczne warianty konsoli – będą one kolejno powiązane z Mario i Monster Hunterem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments