Telltale Games zbankrutowało!

Michał Małysa Gry Publikacja: 24.09.2018, 5:26 Aktualizacja: 26.02.2020, 8:38
Historia Clementine i AJ-a wykolei się niestety na ostatniej prostej, a mające premierę za kilka dni Suffer Little Children okaże się ostatnim odcinkiem opowieści umiejscowionej w świecie szwendaczy. Takiego zakończenia epizodycznych gier z serii The Walking Dead nie spodziewał się nikt. Drugi epizod będzie prawdopodobnie epizodem finałowym, gdyż Telltale Games zbankrutowało!
telltale games
0 Udostępnień

Telltale Games zbankrutowało dość niespodziewanie

Kłopoty studia były dotychczas nazywane drobnymi. Doniesienia o toksycznej atmosferze i nieumiejętnym zarządzaniu firmą miały zostać naprawione w procesie restrukturyzacji. Kolejne sezony The Walking Dead oceniane były nieźle przez krytykę i lubiane przez nabywców. Setki tysięcy graczy czekały na drugą część przebojowego The Wolf Among Us. W planach była również growa adaptacja Stranger Things, nostalgicznego przeboju serialowego sprzed trzech lat. Dlatego też wieść, że Telltale Games zbankrutowało, okazała się sporym zaskoczeniem.

Wieść o zwolnieniu 285 pracowników oraz przygotowaniu zamknięcia studia opublikowana została za pośrednictwem Twittera. – Telltale Games podjęło trudną decyzję o rozpoczęciu wygaszania studia w wyniku roku naznaczonego wyzwaniami nie do udźwignięcia. Większość pracowników została dzisiejszego poranka zwolniona, a niewielka grupa 25 pracowników pozostaje w celu wypełnienia zobowiązań firmy wobec zarządu oraz partnerówczytamy w oświadczeniu.

Co z ostatnimi odcinkami finałowego sezonu The Walking Dead?

Sami z niecierpliwością oczekujemy na kolejny odcinek finałowego sezonu The Walking Dead, choć na całe szczęście nie znaleźliśmy się jeszcze w gronie posiadaczy seasonal passa. Suffer Little Children zostanie jeszcze wypuszczone i z radością asystować będziemy przy tej premierze, jednak co dalej? Sprawa jest prosta: Telltale Games zbankrutowało i prawdopodobnie pożegnać możemy się z marzeniami o dokończeniu historii. Firma obiecała wprawdzie poinformować o dalszych losach produkowanych obecnie gier, ale wieści nie będą prawdopodobnie optymistyczne.

Jak donosi US Gamer, wcale nie pomoże w tym wspomniany już szkielet załogi składający się z dwudziestu pięciu pracowników. W gronie tym nie znalazł się żaden deweloper pracujący nad TWD. Do zadań garstki nieodstrzelonych jeszcze twórców należało będzie doprowadzenie do końca projektu Minecraft Story Mode zleconego przez Netflix. Szkoda, że po zeszłorocznym zwolnieniu 1/4 pracowników nie udało się doprowadzić procesu restrukturyzacji do końca. Mimo słabego stylu,w którym Telltale Games zbankrutowało i zostawiło na lodzie graczy wkręconych w fabułę TWD, i tak będziemy wspominali tego dewelopera nieźle!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments