Temtem. Premiera również na PS5!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 10.08.2020, 13:00 Aktualizacja: 10.08.2021, 13:01
W ostatnim czasie fani Pokemonów nie mogą narzekać na brak istotnych dla nich newsów i wydarzeń. W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Community Day, a dzisiaj spieszymy poinformować, że Temtem, gra MMORPG powstała na bazie inspiracji kultowym anime, wydana zostanie także na PlayStation 5.
Premiera Temtem także na PS5!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Temtem poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Temtem?

Nie poznaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery, ale omawiana gra na pewno trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Przypomnijmy, że Temtem to dzieło studia Crema. Wydaniem tytułu i dystrybuowaniem go zajmie się natomiast firma Humble Games.

Dotychczas wiedzieliśmy, że omawiana produkcja z gatunku MMORPG ukaże się na rynku gier wideo w wersjach na PC, Nintendo Switch oraz Xbox Series X. Podczas sierpniowego State of Play poinformowano, że Temtem wydany zostanie również na drugą z konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5.

Świat inspirowany Pokemonami

Omawiana gra powstała w wyniku inspiracji Pokemonami i powinna dostarczyć znakomitej rozrywki opartej na podstawowych wątkach z kultowej mangi oraz serialu anime. Zarys fabuły produkcji brzmi niemal bliźniaczo, a być może znajdą się tacy użytkownicy, którzy posądzą deweloperów z Crema o kalkę.

W Temtem gracz wcieli się bowiem w hodowcę oraz trenera tytułowych stworków, które na co dzień żyją ze społeczeństwem w symbiozie. Użytkownik wyrusza w długą podróż po sześciu wyspach archipelagu, aby szkolić stworki oraz stawać do walki z innymi trenerami. Ostatecznym celem jest zdobycie tytułu mistrza. Nie zabraknie także przestępczej grupy Belsoto, czyli odpowiednika Zespołu R.

Żyć z temtemami

Warto podkreślić, że w Temtem będziemy mogli zagrać w kampanii fabularnej zarówno indywidualnie, jak i współdzielić rozgrywkę i na zasadzie kooperacji dzielić się zadaniami oraz wspólnie przystępować do walk opartych na systemie turowym. Każda z sześciu wysp, które odwiedzimy, zróżnicowana zostanie pod względem klimatu oraz zamieszkujących ją stworków.

Będziemy eksplorować takie tereny jak morska kraina, wyspa uniwersytecka, egzotyczna dżungla, posępne pustkowia oraz bagna, sprażona słońcem sawanna, a także steampunkowe miasto. Stworki będziemy łapać i hodować. Oswajanie dzikich istot to podstawa dla zadbania o ich odpowiedni rozwój.

W grze występuje ponad 150 temtemów. Reprezentują one dwanaście żywiołów. Każdy stworek ma indywidualne umiejętności, zalety, lecz także słabsze strony charakterystyki. Należy odpowiednio rozpoznać zdolności swojego pupila, aby wyznaczyć właściwy kierunek progresu. Tak samo istotna jest świadomość mankamentów przeciwnika, co umożliwi wykorzystanie jego wrażliwych punktów i przy wykorzystaniu danego ataku pokonanie rywala.

Wspomniana hodowla temtemów jest bardzo ważnym elementem wędrówki bohatera. Przy skrzyżowaniu dwóch stworzeń tego samego gatunku o różnej płci może narodzić się lepsza i silniejsza wersja rodziców. Hodowlę możemy prowadzić obok zakupionego przez siebie domu. Własny kąt urządzimy zgodnie z naszymi preferencjami. Podobnie jak spersonalizujemy wygląd sterowanego przez użytkownika bohatera – od wyboru płci po fryzurę i inne akcesoria determinujące osobowość.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Minimalne wymagania sprzętowe Temtem

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Celeron G530 2.4Ghz lub podobny
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GT 650M lub podobna
  • Miejsce na dysku: 5 GB

Zalecane wymagania sprzętowe Temtem

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel i3-6100T 3.2Ghz lub podobny
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 970 lub podobna
  • Miejsce na dysku: 5 GB
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments