State of Play sierpień 2020. Czego się spodziewamy?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 5.08.2020, 12:08 Aktualizacja: 5.08.2021, 12:08
Jeszcze na początku sierpnia brakowało konkretnych informacji związanych z następnym odcinkiem cyklu State of Play. Opierano się wyłącznie na plotkach, ale na szczęście możemy już być pewni, że organizowany przez Sony program odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Rozczarowanie mogą odczuć jednak ci, którzy liczyli na garść newsów o PlayStation 5.
Na State of Play w sierpniu 2020 nie będzie mowy o PS5.
0 Udostępnień

W artykule na temat State of Play sierpień 2020 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się nowa odsłona State of Play?

State of Play to wydarzenie, obok którego nie może przejść żaden zagorzały sympatyk sprzętu od Sony. Podczas konferencji prezentowane są istotne materiały audiowizualne zapowiadające premierowe tytuły, przybliżane informacje na temat nowych gier czy samych konsol Sony lub przeznaczonych dla nich akcesoriów. Przykładowo w połowie maja o odcinku State of Play mówiło się bardzo wiele, ponieważ został on w zupełności poświęconej jednej z najgorętszych premier bieżącego roku, recenzowanemu przez nas Ghost of Tsushima.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wydanym przez przedstawicieli firmy Sony najnowszą część cyklu State of Play zaplanowano na czwartek, 6 sierpnia. Wydarzenie, zgodnie z tradycją, rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego i potrwa około czterdziestu minut. Jak zawsze jego obejrzenie nie będzie sprawiało wielkich kłopotów.

Gdzie obejrzymy State of Play? Stream na YouTube lub Twitchu

Oczywiście w dzisiejszych czasach przy tak zaawansowanych możliwościach technologicznych nie musimy wychodzić z domu, aby móc śledzić przebieg danego wydarzenia. Jest to szczególnie sprzyjające utrzymującej się od kilku miesięcy ogólnoświatowej sytuacji pandemicznej i wiemy, że w najbliższych tygodniach sprzed ekranów laptopów śledzić będziemy co najmniej trzy ciekawe wydarzenia:

Konferencja State of Play od początku tworzona jest z myślą o internetowym przekazie i nie będzie żadnym zaskoczeniem poinformowanie, że transmisję z eventu będzie można śledzić na oficjalnych kanałach PlayStation na YouTube oraz Twitchu.

Jakie gry zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia?

Poznaliśmy już oficjalny program nadchodzącego wydarzenia i najważniejszą informacją jest to, że nie zostaną podczas niego omówione gry przeznaczone na PlayStation 5 ani inne poważniejsze kwestie związane z konsolą nowej generacji. Przeczyłoby to teoriom, zgodnie z którymi podczas sierpniowego State of Play mieliśmy otrzymać zwiastun Resident Evil: Village czy pierwsze oficjalne informacje o premierze Hogwarts: A Dark Legacy. Niestety, wydaje się, że podobnych atrakcji się nie doczekamy.

Sierpniowa odsłona cyklu State of Play poświęcona zostanie przede wszystkim produkcjom zmierzającym na PlayStation 4 i PSVR. O PlayStation 5 będzie mowa głównie w przypadku produkcji gatunku indie oraz third-party. Na spektakularne ogłoszenia nie należy się nastawiać i wątpliwe, aby opublikowane na oficjalnym profilu PlayStation na Twitterze hasło „No big PS5 announcements!” było jakąś zmyłką.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments