Hogwarts: A Dark Legacy. Plotki o premierze

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.06.2020, 12:54 Aktualizacja: 8.06.2021, 13:25
Fenomen Harry’ego Pottera wykracza poza literaturę. O nieustającej popularności czarodzieja z blizną na czole decydują także filmy oraz gry. W przypadku tych drugich teoretycznie możemy zacierać ręce na wieść o premierze nowego tytułu. Dlaczego teoretycznie? Informacje o Hogwarts: A Dark Legacy to póki co wynik spekulacji. Niemniej w każdej plotce…
plotki o grze Hogwarts: Dark Legacy
0 Udostępnień

W artykule o plotkach na temat premiery Hogwarts: A Dark Legacy poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy miałaby się ukazać gra Hogwarts: A Dark Legacy?

Zgodnie z doniesieniami, gra miałaby się ukazać na rynku jeszcze w tym roku. Prognozowanym terminem jest 21 czerwca. Biorąc pod uwagę, że to nieoficjalne informacje, w przeciągu dwóch tygodni albo będziemy niezwykle miło zaskoczenie, albo mocno rozczarowani.

Istnieje również scenariusz, zgodnie z którym premiera Hogwarts: A Dark Legacy miałaby się odbyć w późniejszym czasie, ale na pewno przed nastaniem sierpnia. Z pewnością najbliższe dni rozwieją nasze wszelakie wątpliwości i będziemy wiedzieć, na czym stoimy. Czyżby miało to być mobilne RPG/karcianka w świecie Harry’ego Pottera, którym emocjonowaliśmy się rok temu? Sprawdźmy, co mówią plotki!

Na naukę w Hogwarcie nigdy nie jest za późno

W filmach czy serialach stosunkowo często spotkany jest motyw przeprowadzki młodego bohatera i tym samym przepisania się do innej szkoły. Taki los ma spotkać protagonistę Hogwarts: A Dark Legacy. Przed rozpoczęciem piątego roku edukacji uczeń zmieni miejsce nauki i już jako dojść dojrzały młodzieniec dołączy do Hogwartu.

Biorąc pod uwagę, że bohater uczy się nie od dziś, znany mu już będzie obszerny repertuar czarów i innych umiejętności. Na ten moment więcej o zaawansowanym wiekowo hogwartowym świeżaku powiedzieć nie możemy i pozostaje nam zadowolić się tym niepotwierdzonym oficjalnie zarysem fabuły. Wydaje się wam prawdopodobny?

Rozbudowna rozgrywka i świat do eksploracji

Zanim rozpoczniemy naukę w Hogwarcie, będziemy mogli dokładnie stworzyć naszego bohatera. Ustalimy jego płeć, dokonamy paru kosmetycznych poprawek w wyglądzie, dostosowując go do naszych preferencji, a także zdecydujemy, czy ma być czarodziejem czystej krwi, półkrwi, a może pochodzącym z rodziny mugoli.

Ostatni z aspektów nie jest bez znaczenia i, w zależności od naszego wyboru, różne mogą być konsekwencje podczas samej rozgrywki. Naturalnie najpoważniejsze skutki może przynieść zdecydowanie się na opcję urodzonego mugola, ale również człowiek półkrwi może nie mieć łatwo. Doskonale pamiętamy, z jakimi problemami podczas nauki w Hogwarcie musiała mierzyć się Hermiona Granger – uzdolniona czarodziejka urodzona w rodzinie mugoli.

Charakterystyka naszej postaci oraz działania podjęte na początku rozgrywki wpłyną na to, do którego z domów Hogwartu trafimy. W zależności, czy staniemy się Gryfonem, Ślizgonem, Krukonem lub Puchonem, powstanie specjalna linia zadań i historia będzie miała nieco inny przebieg. Ostatecznie każdy z bohaterów ma zostać aurorem, nawet wyznawcy Slytherinu!

Pomimo że akcja rozgrywa się nieokreślony czas po zakończeniu wydarzeń z powieści o Harrym Potterze, to spotkamy szereg znanych postaci. W tym samego tytułowego czarodzieja, którego dzieci także zdążyły już zyskać miano absolwenta szkoły Hogwartu.

Jeżeli Hogwarts: A Dark Legacy rzeczywiście trafi na rynek, to z tą grą na pewno nudzić się nie będziemy. Według nieoficjalnych spekulacji mapa rozgrywki ma być dość rozległa i obejmująca nie tylko szkolne terytorium, lecz także wioskę Hogsmeade oraz Departament Ministerstwa Magii. Ponadto czekają nas zmagania w najpopularniejszym sporcie w świecie czarodziejów, czyli Quidditchu. Tej ostatniej opcji brakuje w imponującym modzie HP do Minecrafta, który pozwala graczom popularnego sandboxa poruszać się po świecie wykreowanym przez J.K. Rowling.

Co naturalne, ma nie zabraknąć wielu pojedynków, opartych na zasadzie ruchów w przód i tył. Chwile relaksu od stresujących zmagań z użyciem różdżką mogą zapewnić opcje nawiązywania romansów, a nawet zawierania związków małżeńskich. Być może także z tego powodu Hogwarts: A Dark Legacy ma być grą przeznaczoną dla starszych użytkowników, czyli pokolenia dorastającego z Harrym.

Wszystko to brzmi bardzo ciekawie i na pewno wzbudza ogromne zainteresowanie. Na co jeszcze możemy liczyć? A no na to, że wszelakie przecieki zostaną oficjalnie potwierdzone i rzeczywiście doczekamy się Hogwarts: A Dark Legacy z całym pakietem prognozowanych opcji.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments