Minecraft: zwiedzaj Hogwart niczym Harry Potter

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.01.2020, 18:20 Aktualizacja: 14.01.2020, 18:20
Grupa Floo Network do końca stycznia przenieść ma do Minecrafta cały świat Harry'ego Pottera! Rozgrywka w modzie Minecraft School of Witchcraft and Wizardry przypomina kultową już grę Harry Potter i Komnata Tajemnic, a liczba dostępnych opcji powinna ucieszyć wszystkich entuzjastów świata wykreowanego przez J.K. Rowling!
hogwart z harry'ego pottera w minecraft
100 Udostępnień

Minecraft i Harry Potter to naprawdę dobre połączenie

Skoro Harry Potter idealnie sprawdza się jako materiał na coraz to kolejne zestawy z klockami LEGO, nikogo nie powinno dziwić przeniesienie bohaterów i miejsc z uniwersum J.K. Rowling do świata Minecrafta. O ambitnym pomyśle odtworzenia Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart w realiach tej niezwykle kreatywnej gry wpadła grupa Floo Network. Swoim zamiarem podzieliła się z fanami w zyskującym na popularności trailerze moda Minecraft School of Witchcraft and Wizardry. Powinno to zachwycić szczególnie tych, którzy przypomnieli sobie na nowo zajawkę na Harry’ego Pottera po trafieniu całej filmowej sagi do grudniowej oferty seriali i filmów HBO GO.

Jakie ciekawe opcje zaoferuje przeniesiony do Minecrafta Hogwart wszystkim gorącym entuzjastom Harry’ego Pottera? Na filmiku prezentowana jest cała gama niesamowitych opcji:

  • eksplorowanie nie tylko Hogwartu, ale również miejsc takich jak Ulica Pokątna, Hogsmeade czy Londyn,
  • czarowanie i platformówkowa rozgrywka rodem z kultowej Komnaty Tajemnic,
  • walka z potworami oraz wrogami,
  • opcja gry ze znajomymi w trybie multiplayer,
  • zbieranie kart z Czekoladowych Żab oraz znanych ze świata gry eliksirów.

Nic tylko instalować tę niezwykle popularną grę (niedawno sprzedaż Minecrafta przekroczyła 176 mln kopii!) i oczekiwać na możliwość zwiedzenia uniwersum Harry’ego Pottera z modem Minecraft School of Witchcraft and Wizardry! Data premiery nie jest znana dokładnie, ale twórcy dokładają wszelkich starań, aby swoją mapę wypuścić jeszcze przed końcem stycznia.

Jesteście podekscytowani opcją zwiedzenia Hogwartu w Minecrafcie czy oczekujecie jednak na mobilne RPG Harry Potter: Magic Awakened?

Źródło: Gamespot. Grafika: YouTube.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o