The Ascent. Premiera jeszcze w tym roku!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 18.05.2020, 14:24 Aktualizacja: 18.05.2021, 14:27
Hasło „cyberpunk” jest w ostatnim czasie mocno popularne za sprawą gorąco wyczekiwanej premiery gry CD Projekt Red. W niniejszym artykule piszemy jednak nie o Cyberpunk 2077, lecz zapowiadamy inną historię osadzoną w cyberprzestrzeni. W tym roku ukaże się The Ascent, premiera-debiut szwedzkiego studia Neon Giant. Podajemy najważniejsze informacje na temat gry!
premiera The Ascent została zapowiedziana także na Xbox Series X
5 Udostępnień

W artykule na temat premiery The Ascent poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery The Ascent?

Konkretny termin premiery dopiero poznamy, ale możemy być pewni, że The Ascent ukaże się na rynku gier wideo jeszcze w 2020 roku. Tytuł zostanie wydany w wersji na PC oraz konsole Xbox One i Xbox Series X.

The Ascent to debiut studia Neon Giant

The Ascent to debiut szwedzkiego studia Neon Giant. Firmę założono raptem dwa lata temu. Warto mieć na uwadze, że to premierowe dzieło i mogą się pojawić pewne oznaki debiutu, niemniej oczekiwania i tak są spore. Wydaniem gry zajęła się natomiast firma Curve Digital.

Poznajmy fabułę debiutu szwedzkiego studia

The Ascent to pozycja, która szczególnie zaciekawi sympatyków science-fiction. Protagonista to człowiek zniewolony przez gigantyczną korporację, mającą kontrolę nad niemal całą metropolią Ascent Group. Przełom następuje w momencie, gdy firma nieoczekiwanie upada w tajemniczych okolicznościach.

W wyniku degradacji rodzi się poważny konflikt pomiędzy frakcjami. Dochodzi do istnej wojny. Bohater musi walczyć o to, aby nie trafić ponownie pod kontrolę korporacji, a także powstrzymać zbrodnicze syndykaty, próbujące zbić fortunę na handlu nielegalnymi wszczepami. Jednocześnie pragnie się dowiedzieć, jakie są przyczyny upadku Ascent Group.

Jak prezentował będzie się gameplay The Ascent?

W rozgrywce charakteryzującej się rozbudowanym systemem eksploracji oraz craftingu będą mogły wziąć udział jednocześnie cztery osoby – w trybie lokalnym lub sieciowym. W The Ascent trafimy do cyberpunkowego świata, podziwianego ze standardowego rzutu izometrycznego. Nasz podstawowy cel stanowi rywalizacja z członkami licznych korporacji, walczących o wpływy. Umiejętności bohatera będziemy rozwijać wraz z postępem w grze, wzbogacając jego ekwipunek o cybernetyczne gadżety.

Podczas zabawy w The Ascent należy się spodziewać wysokiego poziomu przemocy i brutalności. Również oglądanie prezencji wielu mieszkańców metropolii może być dozwolone wyłącznie dla starszych użytkowników. W eksplorowanym świecie nie zabraknie bowiem rozmaitych stworzeń o, delikatnie ujmując, nietypowych warunkach fizycznych. Grafika momentami jest świadomie przerysowana, aby oddać wyjątkowość miasta.

Grę przygotowano na bazie silnika Unreal Engine 4, co być może za jakiś czas, w związku z nadejściem piątej iteracji UE, przestanie być takie oczywiste. Elementy klasycznej strzelanki, których możemy się spodziewać w sporej ilości, mają nas zachwycić swoją warstwą audiowizualną. Pokonywanie przeciwników oparte będzie w dużej mierze na znajomości ich słabych punktów. Trzeba bowiem dokonać odpowiedniego rozeznania i poznać specyfikę danego rywala, aby zastosować odpowiednią taktykę i zaplanować starcie.

Poznaj wymagania sprzętowe The Ascent

W serwisie Steam pojawiły się wymagania sprzętowe, które spełnić będą musiały komputery graczy chcących wypróbować The Ascent.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: 64 bit
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: i3
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 760 GTX
 • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: 64 bit
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: i7
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 2070 GTX
 • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za grę?

Na ten moment ceny za poszczególne wydania nie są jeszcze znane. Wiemy na pewno, że w przypadku wersji na PC The Ascent będzie można pobrać za pośrednictwem platformy Steam.

Dla użytkowników konsoli istotna będzie informacja, że omawiana gra znajdzie się w składzie programu Smart Delivery. W jego ramach gracze, którzy zaopatrzą się w The Ascent w wersji na Xbox One, będą mogli za darmo otrzymać edycję na Xbox Series X.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments