The Crown Tundra, nowy dodatek do Pokemon Sword/Shield, startuje już dziś

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 23.10.2020, 13:12 Aktualizacja: 23.10.2021, 13:12
The Isle of Armor, czerwcowe rozszerzenie do nowych Pokemonów, nie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony. Wygląda jednak na to, że dostępna od dziś Crown Tundra może naprawić sporą część niedociągnięć pierwszego DLC, wprowadzając m.in. Pokemony, które zostały usunięte z bazowej gry.
0 Udostępnień

Drugie i ostatnie rozszerzenie do Pokemon Sword/Shield jest już dostępne w eShopie

Wydany niemal rok temu Pokemon Sword/Shield niemal od razu stały się jedną z lepiej sprzedających się gier tamtego okresu i mimo narzekań na zubożony pokedex, tytuł trafił w serca i portfele pokemoaniaków. Iga Ewa Smoleńska w swojej recenzji nazwała najnowszą część “brakującym ogniwem w ewolucji serii Pokemon”, a jej ocena (9/10) przewyższyła nieco średnią z Metacritica (80%).

Drugi dodatek, zatytułowany Crown Tundra, skupia się wokół jednego z byłych liderów gymów, Peona, który wspólnie z naszym bohaterem stara się rozwikłać zagadkę legendarnego Pokemona Calyrex. W rozszerzeniu trafić mamy również na trzy inne legendy znane z poprzednich części gier – chodzi o Moltresa, Zapdosa i Articuno, które wystąpiły także w pierwszym sezonie animacji Pokemon.

Dużą nowością ma być turniej Galarian Star, w którym będzie można wziąć udział po ukończeniu podstawowej wersji gry i dwóch wspomnianych dodatków. Zdaniem twórców ma to być najtrudniejszy element całego Sword/Shield, ponieważ gracze będą łączeni w pary z innymi trenerami, by wziąć udział w pojedynkach łączonych. Nie zdradzono jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądała walka w tym trybie ani nie wspomniano również o nagrodach przewidziano dla zwycięzców.

Czymś, co ucieszy osoby rozczarowane usunięciem z podstawowej wersji gry części Pokemonów ze starszych generacji, będzie ich powrót w omawianych rozszerzeniu. Nie podano nazw wszystkich kieszonkowych stworków, jakie będzie można złapać, jednak już teraz wiadomo m.in. o Zubacie, czyli jednym z kultowych Pokemonów.

DLC The Crown Tundra jest już dostępne w eShopie tylko na Nintendo Switch, jednak by móc w niego zagrać, konieczne jest kupienie całego pakietu (kosztującego 30 dolarów) zawierającego również wcześniejszy dodatek.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments