To już pewne – The Last of Us 2 bez trybu multiplayer

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 27.09.2019, 16:56 Aktualizacja: 27.09.2020, 16:56
Naughty Dog (studio odpowiedzialne za grę) potwierdziło tę smutną wiadomość. The Last od Us 2 nie będzie oferowało trybu multiplayer. To zaskoczenie, bo w zeszłym roku pojawiały się głosy, że multiplayer w tej grze jak najbardziej będzie działał.
joel z the last of us part ii nie zyje
0 Udostępnień

Skąd dokładnie wiadomo, że The Last od Us 2 nie będzie miało multiplayera?

Podczas wywiadu dla USgamer Emilia Schatz, Lead Designer studia Naughty Dog potwierdziła brak multiplayera. Tę wiadomość dodatkowo potwierdziło jeszcze w późniejszym oświadczeniu Sony.

„Skupiamy się na doświadczeniu pojedynczego gracza i dlatego tworzymy grę tylko z trybem single-player.”

– powiedziała Schatz, zapytana o to jaką formę przyjmie zapowiedziany wcześniej multiplayer.

„Tak, zgadza się. To gra single-player.”
– potwierdził jeszcze raz reprezentant Sony przez wiadomość e-mail.

Wcześniejsze deklaracje zapowiadały co innego

Podczas E3 2018 dyrektorzy Naughty Dog Kurt Margenau i Anthony Newman potwierdzili, że The Last of Us 2 będzie miało tryb multiplayer. Przez długi czas gry, które tradycyjnie były przeznaczone dla jednego gracza otrzymywały tryb multi. Wśród takich gier była właśnie jedynka The Last of Us, której tryb Factions był całkiem dopracowany – można było go nawet połączyć z Facebookiem, by gracze w twojej grupie mieli imiona i nazwiska z FB. Serwery Factions zostały zamknięte we wrześniu tego roku.

Naughty Dog wydał dodatkowe oświadczenie na ten temat

Chcieliśmy odnieść się do kwestii trybu dla wielu graczy w The Last of Us 2. Jak już mówiliśmy, kampania dla pojedynczego gracza jest najbardziej ambitnym projektem Naughty Dog do tej pory. Rozpoczęliśmy produkcję trybu multiplayer, który miał być ewolucją Factions z The Last of Us Part I, ale wizja zespołu na kampanię dla jednego gracza była tak duża, że nie starczyło już miejsca na dodatkowy tryb gry. Choć chcieliśmy wspierać obie wizje, to podjęliśmy trudną decyzję o tym, żeby The Last of Us Part II nie zawierał trybu online.

Pomimo tego, kiedyś będziecie mieli okazję doświadczyć owoców naszej pracy nad trybem online, ale nie jako część The Last Of Us Part II. Decyzja o tym, kiedy i gdzie zostanie ona zrealizowana nie została jeszcze podjęta. Możecie być jednak spokojni, że jesteśmy tak samo wielkimi fanami Factions jak reszta społeczności i chcemy się nim podzielić kiedy będzie gotowy. – Nautghty Dog (tłumaczenie za oświadczeniem studia). The Last of Us II ma ukazać się 21 lutego przyszłego roku na PS4.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments