The Last of Us 2. Co przyniesie patch 1.05?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 13.08.2020, 11:07 Aktualizacja: 13.08.2021, 11:07
Od czerwcowej premiery The Last of Us 2 minęły blisko dwa miesiące i być może wielu użytkowników zdążyło już ukończyć historię jednej z najważniejszych premier tego sezonu. Deweloperzy z amerykańskiego studia Naughty Dog reagują jednak bardzo szybko i przedłużają zainteresowanie grą, wydając w sierpniu specjalną aktualizację 1.05. Co przyniesie patch?
the last of us 2
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery The Last of Us 2 patch 1.05 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy patch 1.05 trafi do The Last of Us 2?

The Last of Us 2 otrzyma dużą aktualizację już dziś, 13 sierpnia 2020 roku. Zawartość patcha 1.05 ma być zdecydowanie bogatsza niż spekulowano jeszcze kilka dni temu. Wydanie tak obszernej aktualizacji może być dla wielu użytkowników nieco zaskakujące, ponieważ od czasu premiery recenzowanego przez nas The Last of Us 2 minęły niespełna dwa miesiące.

Być może twórcy gry wychodzą z założenia, że warto kuć żelazo póki gorące. Tym bardziej, że The Last of Us 2 to tytuł wydany wyłącznie na PlayStation 4, zatem jego status w świecie gier może niebawem ulec pewnej zmianie wraz z tegorocznym nadejściem konsol nowej generacji. Bez wątpienia wakacyjna aktualizacja to miły gest ze strony studia Naughty Dog i najwyższy czas przybliżyć to, co zapowiadany patch przyniesie.

Co zaoferuje najnowsza aktualizacja?

O szczegółach aktualizacji możemy się dowiedzieć z oficjalnego bloga prowadzonego przez deweloperów ze studia Naughty Dog. Podstawową nowością, którą wprowadzi patch 1.05, jest przeżycie losów Ellie i Abby na poziomie trudności Grounded przy włączonej lub wyłączonej opcji permanentnej śmierci. Od teraz będziemy mogli w większym stopniu personalizować naszą rozgrywkę w The Last of Us 2.

Przykładowo jeszcze bardziej zwiększymy lub zmniejszymy poziom wyzwania, a z możliwych do aktywowania opcji warto wyróżnić takie jak dostęp do niekończącej się amunicji, nieograniczone tworzenie przedmiotów, niezniszczalną broń białą, bullet time czy śmierć po jednym trafieniu. Określenie maksymalnego poziomu trudności rozgrywki będzie możliwe za pomocą trybu Permadeath, zakładającego brak drugiej szansy – użytkownik musi ukończyć całą grę bez umierania lub zacząć od początku. Jeżeli dla niektórych graczy będzie to wyzwanie zbyt ambitne, to będą mogli wprowadzić punkty kontrolne.

Rozgrywka w The Last of Us 2 będzie od teraz znacznie trudniejsza ze względu na wyższy poziom inteligencji przeciwników. Oczywiście im trudniej, tym lepsze nagrody czekają. Aktualizacja wprowadza dwa nowe trofea: jedno za ukończenie gry z włączonym trybem Permadeath, a drugie uczynienie tego samego na poziomie trudności Grounded.

Naturalnie nie zabraknie modyfikacji nie tylko po stronie stricte gameplayowej, lecz także audiowizualnej. Twórcy odpowiedzialni za opracowanie aktualizacji wprowadzili specjalne filtry retro, które umożliwiają dostosowanie obrazu i dźwięku w rozgrywce do dekady lat 90. Szacuje się, że na użytkowników czeka nawet trzydzieści nowych opcji graficznych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments