The Lord of the Rings: Gollum opóźnione. Premiera dopiero w przyszłym roku

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.01.2021, 13:16 Aktualizacja: 27.01.2022, 13:16
"Gier w uniwersum stworzonym przez J.R.R. Tolkiena jest już całkiem sporo, ale co szkodzi dodanie do portfolio jeszcze jednej z nich?" – z takiego założenia wyszli deweloperzy z Daedalic Entertainment, którzy wiosną 2019 roku zapowiedzieli The Lord of the Rings: Gollum. Produkcja miała ukazać się w tym roku, ale ze względu na trudności deweloperzy z niemieckiego studia zmuszeni byli przełożyć premierę na 2022 roku.
0 Udostępnień

Ciekawe pomysły, brak konkretów

W grach na podstawie Władcy Pierścieni wcielaliśmy się zazwyczaj w potężnych wojowników ścierających się z hordami orków i innych bestii, jakie zdecydowały się wyjść z Mordoru. Niemieckie studio Daedalic Entertainment zdecydowało się to zmienić za sprawą zapowiedzianego wiosną 2019 roku The Lord of the Rings: Gollum, w którym, jak sama nazwa wskazuje, wcielimy się w pokracznego bohatera mającego obsesję na punkcie Pierścienia Władzy.

Pomysły twórców wydawały się ciekawe – rozdwojona natura Golluma miała wpłynąć nie tylko na fabułę, ale również rozgrywkę, której głównym założeniem ma być skradanie i omijanie wrogów. Jak pisałem wcześniej, tego w grach na podstawie prozy Tolkiena jeszcze nie było, więc produkcja niemieckiego studia wzbudziła spore zainteresowanie fanów serii.

Produkcja nie idzie zgodnie z planem

Według początkowych założeń gra miała ukazać się w tym roku, jednak według informacji prasowej termin ten – dość pojemny trzeba przyznać – jest już nieaktualny. The Lord of the Rings: Gollum przesunięto na 2022 rok (dokładna data nie jest znana), ale to nie wszystko, co wynika ze wspomnianego komunikatu.

Daedalic Entertainment nawiązało współpracę z francuską firmą Nacon (dawniej Bigben Interactive), która pomoże dokończyć grę, a do tego zajmie się jej wydaniem i marketingiem. Wydawca specjalizuje się w wspomaganiu takich średniobudżetowych projektów (lista gier i projektów, w których maczali palce robi wrażenie), więc wydaje się, że wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia.

Gra pojawi się na komputerach osobistych i konsolach (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Switch).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments