The Medium bez 8 gwiazdek i Bestii z Wadowic. Bloober Team odnosi się do easter-eggów

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 2.02.2021, 12:13 Aktualizacja: 2.02.2022, 12:13
Nie minął jeszcze tydzień od premiery The Medium, a o grze krakowskiego już mówi się w kontekście sukcesu. Koszty produkcji i marketingu zwróciły się w raptem jeden dzień, a produkcja zebrała bardzo pozytywne noty, choć zdarzały się również mniej przychylne opinie. Sama gra emanuje polskością, prezentując obraz naszego kraju z lat 90. ubiegłego wieku, ale nie zabrakło odniesień w formie easter-eggów do bardziej bieżących spraw.
premiera the medium jeszcze w 2020 roku!
0 Udostępnień

“[…] nie bawimy się w politykę”

W The Medium, nowej grze studia Bloober Team, nie brakuje odniesień do Polski – przechadzając się po domach czy kolejnych lokacjach, trafić można na pokoje, których wystrój jest niemal identyczny do tego, jak wyglądało to w większości domów w latach 90. Ten aspekt (polskość), o którym za wiele nie mówiło się przed premierą, spodobał się graczom, którzy odkryli również odwołania do bardziej bieżących spraw.

Na samym początku gry, tuż przy wejściu do ośrodka Niwa, na murze znaleźć można 8 gwiazd ułożonych w charakterystycznym szyku, które stały się jednym z symboli Strajku Kobiet. Drugim easter-eggiem jest napis “Bestia z Wadowic”, czyli jeden z przydomków – mało wyszukanych – Jana Pawła II. Zrzuty ekranu i zdjęcia obiegły rodzimy Internet, a Bloober Team postanowił zabrać głos w tej sprawie. Przedstawiciele studia wysłali do redakcji Polygamii poniższe oświadczenie.

Większość z nas w firmie dowiedziała się o tym fakcie z internetu. W Bloober Team pracuje ponad 100 osób – o różnych poglądach politycznych czy religijnych. Jako firma mamy zasadę tolerancji w stosunku do wszystkich bez względu na ich spojrzenie na świat i nie bawimy się w politykę. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym updacie.

Bloober Team zostawił bardzo fajny smaczek w swojej nowej grze The Medium.

Opublikowany przez Ruch Ośmiu Gwiazd Piątek, 29 stycznia 2021

 The Medium sporym sukcesem

Sprawa jest o tyle ciekawa, że gra Bloober Team była po części finansowana z dotacji rządowych – mowa o wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy programu GameINN, choć warto pamiętać, że ten drugi projekt w dużej mierze opiera się na środkach pochodzących z Funduszu Europejskiego. Wygląda jednak na to, że omawiane easter-eggi nie były celowym działaniem, więc urażone osoby mogą spać spokojnie.

Sama gra spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony recenzentów, jak i graczy – The Medium zwróciło się raptem w jeden dzień. Przypominamy, że w najnowszy horror Bloober Team można zagrać tylko na komputerach osobistych i Xboksie Series X|S, a abonenci Game Passa mogą zagrać w grę “za darmo”.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments