The Outer Worlds: Peril on Gorgon. Premiera dodatku już niebawem

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.07.2020, 12:55 Aktualizacja: 29.07.2021, 13:06
Pierwsze informacje o fabularnym dodatku do The Outer Worlds poznaliśmy podczas konferencji Xbox Games Showcase. Możemy już oglądać zwiastun promujący rozszerzenie, a znane są nam także bardziej konkretne informacje związane z tym, co DLC zaoferuje. Co przyniesie wrześniowa premiera dodatku The Outer Worlds: Peril on Gorgon?
Premiera The Outer Worlds: Peril on Goron już 9 września 2020!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery The Outer Worlds: Peril on Gorgon poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera The Outer Worlds: Peril on Gorgon?

Już niebawem otrzymamy pierwsze rozszerzenie do The Outer Worlds – pierwszoosobowej gry RPG przygotowanej przez studio Obsidian Entertainment, wydanej w 2019 roku. Pełny tytuł dodatku to The Outer Worlds: Peril on Gorgon i do sprzedaży trafi dokładnie 9 września 2020 roku. – To świat, z którym nie chcę się żegnać, kosmiczna przygoda, której nie chcę kończyćpisał w naszej recenzji The Outer Worlds Dominik Gąska i cieszymy się, że przygoda z grą nieco się przedłuży.

Peril on Gorgon to dodatkowe 6-9 godzin rozgrywki.

Pierwsze informacje o dodatku zostały zaprezentowane podczas Xbox Games Showcase, a oprócz konsoli Microsoftu ukaże się również w wersjach na PC oraz PlayStation 4. To trzy platformy, na które The Outer Worlds ukazało się w październiku poprzedniego roku. Na ten moment nie pojawiają się informacje o potencjalnym rozszerzeniu dla edycji przeznaczonej na Nintendo Switch. Powód powinien stanowić fakt, że wydanie The Outer Worlds na sprzęt Nintendo nastąpiło stosunkowo niedawno – na początku czerwca bieżącego roku.

Misja: Gorgon Asteroid

Premiera Peril on Gorgon zaoferuje zupełnie nową planetę, ale spora część wydarzeń rozgrywać się będzie w lokacjach doskonale znanych z The Outer Worlds. Co warte szczególnego podkreślenia – dodatek będzie dostępny od połowy kampanii głównej gry i zostanie odblokowany po wykonaniu wiodącego wątku w sekcji Monarch.

DLC do The Outer Worlds przeniesie nas na nową planetę.

Nowym miejscem, na którym rozgrywa się akcja Peril on Gorgon, będzie Gorgon Asteroid. Dotychczas był to teren, na którym prowadzono rozmaite badania naukowe. Obecnie Gorgon Asteroid zostało przejęte przez wrogo nastawione potwory. Zadaniem użytkownika jest udanie się na planetę i zwalczenie groźnych przeciwników.

Co zaoferuje dodatek?

Zgodnie z zapowiedziami samych twórców dodatku przejście Peril on Gorgon powinno zajęć od sześciu do ośmiu godzin. Rozgrywka może potrwać dłużej za sprawą misji pobocznych. Rozszerzenie zwiększy o trzy poziomy maksymalny limit doświadczenia, a poszczególne zadania do wykonania zostały przygotowane z myślą o postaciach na poziomie 25.

Za sprawą Peril on Gorgon użytkownik będzie mógł nabyć trzy nowe bronie naukowe, a także świeże zestawy pancerzy i zwiększyć możliwości posiadanego już sprzętu. Według spekulacji dodatek wprowadzi sporą dawkę czarnego humoru i ubarwi ogólną rozgrywkę, a nowa przygoda nacechowana będzie stylem noir. Poza nową planetą także starsze lokacje zostaną zaopatrzone w zestaw nowych misji oraz wyzwań.

Ile zapłacimy za The Outer Worlds: Peril on Gorgon?

Od 9 września The Outer Worlds: Peril on Gorgon w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One będzie kosztować 14,99 euro. Dla posiadaczy Xbox Game Pass przewidziany jest 10% rabat na zakup dodatku.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon będzie dostępne również w ramach przepustki z rozszerzeniami w cenie 24,99 euro. W jej skład wejdzie także drugi dodatek, o którym informacje poznamy w późniejszym czasie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments