The Sims 4 świętuje 5-lecie. Nowa aktualizacja wprowadza elementy kultury islamskiej

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 6.09.2019, 18:00 Aktualizacja: 6.09.2020, 16:31
The Sims 4 otrzymało nową, urodzinową aktualizację, w której znajduje się zawartość inspirowana kulturą islamu. Poza nowymi ubraniami, nakryciami głowy i elemetami w trybie budowania weszła też wyczekiwana nowość - opcja dostosowywania schodów!
13 Udostępnień

Piąte urodziny The Sims 4

Wraz z początkiem września produkcja The Sims 4 skończyła 5 lat. Twórcy jak co roku postanowili dać z tej okazji fanom gry prezent. Tym razem jest to aktualizacja wprowadzająca nieco egzotyki do The Sims – czyli elementy stroju i wystroju inspirowane kulturą i sztuką islamu. EA podkreśla, że w ten sposób większość graczy niż dotychczas będzie miało możliwość wyrażania siebie i że znajdą oni w grze przedmioty, które są im bliskie.

Graham Nardone, jeden z producentów tak opisuje nową aktualizację:

“Jesteśmy szczególnie podekscytowani nowymi obiektami i strojami inspirowanymi kulturą islamu. Mamy nadzieję, że dzięki nim większa liczba graczy z całego świata będzie mogła pełniej wyrazić siebie. Wśród strojów znalazły się ubiory tradycyjne i te bardziej nowoczesne – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W ramach piątych urodzin postanowiliśmy też ułatwić Simom zaproszenie przyjaciół i członków rodziny na spotkanie w ostatnich promieniach słońca. Czekają na nich kolorowe, swobodne stroje oraz kompletny zestaw mebli do patio idealnych na okolicznościową imprezę”.

Nie tylko nowe elementy

Oprócz nowych elementów pojawią się też schody. Nie byle jakie, bo takie… jakie chcemy. Dosłownie. Dotychczas nie było możliwości dostosowywania kształtu schodów, co drażniło wielu graczy. Teraz otrzymaliśmy możliwość wyginania schodów tak, jak nam się podoba (i ile razy nam się podoba).

Graham Nardone tak wyjaśnia, dlaczego EA w końcu postanowiło dodać tę opcję:

“Gracze od dawna sygnalizowali, że marzy im się większa dowolność w manipulowaniu schodami podczas budowy. Ta nowo wprowadzona funkcja sprawi, że będą mogli je rozciągać, zwijać i kształtować zgodnie z własnymi potrzebami, tak jak ma to miejsce w przypadku innych elementów. Schody w kształcie litery „L”, „U”, a nawet „Z” to od teraz żaden problem!”

Nie wiemy jeszcze, czy nowe schody dadzą nam nowe możliwości zabijania Simów. Z pewnością znajdą się osoby, które spróbują doprowadzić do efektownych upadków ze złamaniem karku. Ciekawe też, jakie nowy kontrowersyjny mod w związku z tą aktualizacją wymyślą gracze – a coś nam świata, że będą mieli kilka pomysłów.

Za kilka dni odbędzie się także premiera nowego, dużego dodatku do The Sims 4 – Kraina Magii. Aktualizacja będzie możliwa do pobrania od 10 września (na PC).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments