Thorgal 37 z pierwszą planszą nowego rysownika!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 6.08.2019, 16:00 Aktualizacja: 6.08.2020, 13:32
Pierwszy tom Thorgala, którego nie narysuje Grzegorz Rosiński, doczekał się w końcu graficznej zapowiedzi. Wydawnictwo Le Lombard udostępniło planszę ze strony trzeciej. Premiera Thorgal 37, Pustelnik ze Skellingar, w oryginalnej wersji językowej już w listopadzie!
thorgal 37
9 Udostępnień

Thorgal 37 nie jest już rysowany przez Rosińskiego

Publikowana od 1997 w belgijskim wydawnictwie Le Lombard seria komiksów stworzonych przez polsko-belgijski duet Grzegorz Rosiński – Jean Van Hamme miała już kilkoro scenarzystów (od tomu 30 do 34 Yves Sente, Xavier Dorison w tomie 35, a następnie Yann Le Pennetier), ale po raz pierwszy ujrzymy w tym roku album, który nie jest rysowany przez Rosińskiego.

Zapowiedziany na listopad tego roku album Pustelnik ze Skellingar, będący już 37 tomem Thorgala, narysowany zostanie przez Freda Vignaux. – To bestseller wydawnictwa Le Lombard, który sprzedał się łącznie w 15 milionach egzemplarzy. Spodziewamy się, że czytelnicy będą rozczarowani odejściem Rosińskiego. Sądzę jednak, że zaakceptują to i odkryją pracę Vignauxa – powiedział w zeszłorocznym wywiadzie dla Ligne Claire Gauthier Van Meerbeeck, dyrektor wydawniczy oficyny.

Jak wyglądał będzie Thorgal 37?

Wydawnictwo Le Lombard pokazało czytelnikom jedną z plansz (nr 3) z Thorgala 37. Pustelnik ze Skellingar prezentuje się na niej następująco:

thorgal 37

W albumie Thorgal 37 tytułowy bohater wróci do swojej rodziny, ale beztroskie życie nie będzie mu dane. Ze względu na jedną z ofiar swojej pirackiej przeszłości wyruszy na wyspę Skellingar, gdzie zmierzy się z tajemniczą i groźną sektą. Nie znamy dokładnej daty premiery Pustelnika ze Skellingar w oryginale, ale według zapowiedzi wydawnictwa Le Lombard nastąpić ma ona w listopadzie.

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments