Thorgal śladem Wiedźmina? CD Projekt RED studzi emocje

zagrano Gry Publikacja: 2.06.2021, 15:21 Aktualizacja: 2.06.2022, 15:23
Do rozbudzenia emocji graczy wystarczy czasem niewiele. Choćby jedno zdjęcie, które kazało podejrzewać, że CD Projekt RED zabiera się za produkcję inspirowaną komiksową sagą o Thorgalu.
0 Udostępnień

Źródło: Flickr/patrick janicek – LES MONDES DE THORGAL.

Seria o Thorgalu, dzieło polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme’a to jeden z najsłynniejszych europejskich cykli komiksowych. Ukazuje się od 1977 roku (w tym od 2007 roku bez udziału Van Hamme’a), a do dziś doczekała się 38 odcinków oraz kilku spin-offów. Biorąc pod uwagę jej popkulturowy status i potencjał komercyjny, nie powinno dziwić, że od dawna przedmiotem spekulacji jest ewentualne powstanie gry inspirowanej wikińsko-fantastyczną sagą.

Spekulacje te odżyły niespodziewanie za sprawą zdjęcia zamieszczonego w internecie, przedstawiającego Piotra Rosińskiego, syna Grzegorza, stojącego przed siedzibą CD Projekt RED. 

Oczekiwania na to, że Thorgal doczeka się produkcji na miarę Wiedźmina szybko ostudził jednak sam developer w wiadomości do redakcji serwisu IGN Polska: „Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo”.

Wiking-kosmita nie podąży więc śladem Geralta. Przynajmniej nie na razie.

Śledź nas na Facebooku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments