Tower of Time trafi z PC na konsole. To klasyczne cRPG

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 2.08.2019, 14:00 Aktualizacja: 2.08.2020, 12:28
Doskonała wiadomość dla fanów klasycznych gier cRPG z widokiem w rzucie izometrycznym! Wydane w 2018 roku na PC i doskonale odebrane przez graczy Tower of Time trafi za kilka miesięcy na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Co warto wiedzieć o grze?
tower of time na konsole
0 Udostępnień

Gracze konsolowi również zagrają w cRPG Tower of Time

Debiutanckie RPG studia Event Horizon, które zdobyło uznanie wśród fanów klasycznych RPG-ów po zeszłorocznej premierze na PC, trafi również na konsole. Przeniesienie Tower of Time na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch ogłoszone zostało przez twórców w specjalnym wideo.

Tower of Time to klasyczne cRPG, które trafi przede wszystkim do fanów staroszkolnej zabawy w klimatach lochów i smoków. Kierujemy w nim losami typowej drużyny ze świata fantasy, która trafia do wieży i eksploruje ją w poszukiwaniu potężnego artefaktu zdolnego odmienić los świata. Nie oznacza to jednak, że gra studia Event Horizon ogranicza się do odtwarzania nieco zmurszałych już schematów. Twórcy potrafili wykreować kilka mechanik, które czynią rozgrywkę niezwykle dynamiczną, co jeszcze bardziej przypaść powinno do gustu graczom konsolowym.

Czego spodziewać się po Tower of Time na PS4, X-One i Switcha?

Twórcy gry zapowiadają rozłożoną nawet na 50 godzin rozgrywkę, której głównym wyróżnikiem ma być system walki. Teoretycznie bitwy na kolejnych poziomach wieży rozgrywają się w czasie rzeczywistym, jednak warunki panujące w tytułowej Tower of Time pozwalają na spowolnienie rozgrywki i spokojne wydanie rozkazów. Ma być to niezwykle istotne przede wszystkim ze względu na taktyczny charakter rozgrywki.

tower of time na konsole

Poza tym po Tower of Time spodziewać powinniśmy się wszystkiego, za co kochamy klasyczne gry cRPG. System klas, kompleksowy i zróżnicowany rozwój postaci, mnogość różnych elementów wyposażenia, walka wręcz oraz magia… Po wydaniu gry na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch wszyscy fani izometrycznych cRPG-ów poczują się jak w domu.

Chociaż dokładna data premiery wersji konsolowej nie została sprecyzowana, najwcześniej możemy spodziewać się jej pod koniec bieżącego roku, a zdecydowanie bardziej prawdopodobne wydaje się jej wyjście w roku następnym.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments