Pierwszy trailer His Dark Materials od HBO

Michał Małysa Seriale Publikacja: 19.05.2019, 13:00 Aktualizacja: 19.05.2020, 13:58
W 2007 roku na ekranach kin pojawił się film Złoty kompas, będący adaptacją powieściowych Mrocznych Materii Philipa Pullmana. Chociaż dzieło okazało się w Stanach Zjednoczonych finansową klęską, HBO pragnie zrobić z fantastycznej trylogii serial. Pierwszy trailer His Dark Materials jest już dostępny.
pierwszy trailer his dark materials hbo go
11 Udostępnień

His Dark Materials – Mroczne Materie

His Dark Materials to oryginalny tytuł powieściowej trylogii „Mroczne materie” Philipa Pullmana, zaliczanej do największych klasyków literatury fantastycznej XX wieku. Pierwsza część serii, czyli Złoty kompas, stała się już kanwą kinowego filmu z 2007 roku, a teraz przeniesiona zostanie do formatu serialowego przez HBO. Jak prezentuje się fabuła His Dark Materials w telegraficznym skrócie?

Akcja trzech tomów rozgrywa się w kilku światach równoległych. Nie ma tu Boga, ani Stwórcy, jest tylko Autorytet, pierwszy anioł skondensowany z tajemniczego, wirującego w powietrzu Pyłu, czyli uświadomionej materii. Przez te miejsca wędruje para bohaterów – Lyra, ,,nowa Ewa”, która wdaje się w walkę z Kościołem zła, by uwolnić ludzkość od trwającego od wieków zniewolenia, oraz jej towarzysz Will chłopiec z ziemskiej Anglii, posiadacz magicznego noża. Wielką misję obalenia Królestwa Niebieskiego i zastąpienia go republiką, starają się udaremnić agenci religii, dla których zabicie Lyry to zadanie święte – czytamy w nocie wydawniczej.

Znacznie mniej skomplikowane wydaje się to wszystko na trailerze His Dark Materials, który opublikowało w ten weekend HBO.

Pierwszy trailer His Dark Materials od HBO

To nasze pierwsze spojrzenie na serialową adaptację powieści Pullmana. Pierwszy trailer His Dark Material prezentuje się następująco:

Premiera pokazanego na trailerze serialu His Dark Materials odbyć ma się jeszcze w tym roku, choć nie poznaliśmy jak dotychczas dokładnej daty. W adaptacji Mrocznych materii Pullmana pojawią się Dafne Keen, James McAvoy, Ruth Wilson oraz Lin-Manuel Miranda. Filmowy Złoty kompas okazał się w Stanach Zjednoczonych finansową klapą. Miejmy nadzieję, że ten sam los nie spotka produkcji HBO.

Źródło: Game Informer. Grafika: YouTube.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments