Trailer Watership Down – Wodnikowego Wzgórza

Michał Małysa Seriale Publikacja: 5.12.2018, 6:30 Aktualizacja: 5.12.2018, 6:30
Na co wystarczyć może dwadzieścia milionów funtów? Z pewnością na zrobienie dobrej animacji. Takiej, jaką zapowiada trailer Watership Down – Wodnikowego Wzgórza wyprodukowanego dla Netflix.
trailer watership down
5 Udostępnień

Czym jest Wodnikowe Wzgórze?

Wodnikowe Wzgórze to klasyczna powieść fantastyczna dla dzieci, którą napisał w latach siedemdziesiątych Richard Adams. Na swojej liście stu najważniejszych książek zaliczających się do tego gatunku umieścił ją Andrzej Sapkowski, a do grona oddanych fanów powieści należą tak utytułowani twórcy jak J.K. Rowling czy Stephen King.

trailer watership down

Wodnikowe Wzgórze opowiada o losach królików, które zmuszone są do opuszczenia swojego domu w południowej Anglii. Zwierzęta żyjące w społeczeństwie do złudzenia przypominającym ludzkie muszą znaleźć nowe miejsce do życia, jednak na ich drodze pojawia się wiele przeszkód. Niełatwo żyje się w końcu w świecie zdominowanym przez najbezwzględniejszy gatunek drapieżników – ludzi. Trudności stające na drodze stada pod przywództwem dwojga króliczych braci są jednak również doskonałą okazją do nauczenia się odwagi i woli przetrwania.

Trailer Watership Down – Wodnikowego Wzgórza

Adaptację powieści Richarda Adamsa w formie czteroodcinkowego miniserialu przygotowuje dla Netfliksa BBC. W ofercie serwisu wszystkie cztery części pojawią się chwilę przed Bożym Narodzeniem – 23 grudnia. Opublikowany właśnie trailer Watership Down prezentuje niezwykle mroczną wizję Wodnikowego Wzgórza.

Reżyserowana przez Noama Murrro (300: Początek imperium) animacja ma budżet opiewający na ponad 20 milionów funtów, więc o jakość wykonania powinniśmy być spokojni. Podobnie zresztą jak w kwestii dubbingu – za głosy odpowiadali będą choćby tacy aktorzy jak James McAvoy (ShamelessWanted – ŚciganiX-Men), Nicholas Hoult (Faworyta, Jack Pogromca Olbrzymów) czy John Boyega (Gwiezdne Wojny).

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments