True Detective 3 już w HBO GO. Wielki powrót?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 15.01.2019, 15:03 Aktualizacja: 25.02.2020, 5:26
Trzy lata oczekiwania nie poszły na marne – True Detective 3 wraca z nową historią i obsadą, które mają szansę nawiązać do legendarnego poziomu pierwszego sezonu. Czy Mahershalalhashbaz Ali udźwignie olbrzymie oczekiwania widzów? Przekonamy się na przestrzeni kilku tygodni spędzonych z HBO GO!
true detective 3
3 Udostępnień

Od wielkiego dzieła po wielką katastrofę

Pierwszy sezon True Detective był jednym z najlepiej ocenianych seriali w historii. Niesamowity klimat, doskonała ścieżka dźwiękowa, świetne kreacje głównych bohaterów, majstersztyk pod względem estetycznym… Nawet jeśli wielu osobom nie przypadało do gustu mało satysfakcjonujące zamknięcie historii, i tak wyrażali się o tej produkcji w superlatywach.

Nic dziwnego więc, że bardzo szybko postanowiono wykorzystać markę True Detective i uczynić z niej bazę serialowej antologii – ośmioodcinkowych produkcji opowiadających o różnych wydarzeniach i angażujących innych aktorów. Wszystko spinać miała osoba scenarzysty, showrunnera oraz producenta Nica Pizzolatto.

true detective 3

Niestety, drugiego sezonu True Detective nie dało się oglądać. Czemu? To jedna z największych zagadek XXI w. Teoretycznie wszystko było w nim na swoim miejscu, trudno było narzekać na estetykę i klimat, a aktorzy wykonali doskonałą robotę. Scenariusz sam w sobie również nie dawał powodów do niezadowolenia. Historia Raya Velcoro i współpracujących z nim policjantów miała wszystko, co powinno uczynić z niej narrację wciągającą i przeżuwającą widza.

Kierownictwo HBO posypywało głowę popiołem i brało winę na siebie, sugerując, że w pogoni za zyskiem nie dało twórcom serialu czasu potrzebnego do pełnego zazębienia się poszczególnych elementów drugiego sezonu. Tego samego błędu nie popełniono z True Detective 3 – na kolejną historię napisaną i przeniesioną na ekran przez Nica Pizzolatto czekać musieliśmy ponad trzy lata. Czy było warto?

True Detective 3 już w HBO GO

Pierwsze dwa odcinki True Detective 3 dostępne są w HBO GO od poniedziałku 14 stycznia. Na ich podstawie ostrożnie założyć możemy, iż kilkuletnie oczekiwanie wyszło serii na zdrowie, na pełną recenzję poczekamy jednak do wypuszczenia wszystkich ośmiu epizodów. Póki co ograniczymy się do prostego porównania – w tym przypadku dwa premierowe odcinki mocno rozbudziły oczekiwania, podczas gdy w opisywanym niedawno na naszych łamach serialu Chyłka – Zaginięcie tyle wystarczyło, aby całkowicie od dalszej przygody odrzucić.

true detective 3

True Detective 3 opowiada historię detektywa Wayne’a Haysa (w tej roli fenomenalny Mahershalalhashbaz Ali!), który na trzech płaszczyznach czasowych zmaga się ze sprawą tajemniczego zaginięcia dwójki dzieci. Makabryczne wydarzenia śledzimy we wspomnieniach starszego już detektywa, który odtwarza w pamięci dochodzenie sprzed ponad trzech dekad oraz jego nieco późniejsze reperkusje. Wśród głównych bohaterów znajdzie się również jego żona i pisarka Amelia Reardon (Carmen Ejogo) oraz partner Roland West (Stephen Dorff).

Kolejne odcinki True Detective 3 udostępniane będą w HBO GO każdej kolejnej nocy z niedzieli na poniedziałek. Trzeci epizod trzeciego sezonu pojawi się więc 21 stycznia około 3.00 nad ranem.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments