Twierdza: Krzyżowiec za 7 złotych na Steamie. Wtedy to były symulatory!

Michał Małysa Gry Publikacja: 23.08.2019, 12:00 Aktualizacja: 23.08.2020, 13:12
W Stronghold: Crusader woleliście grać ciężkozbrojnymi Europejczykami Ryszarda Lwie Serce czy szybko rozprawiać się z wrogami za pomocą arabskich ninja? Jeśli dobrze wspominacie grę FireFly Studios, ucieszy was fakt, że na Steamie Twierdza: Krzyżowiec śmiga w przecenie 80% za zaledwie 6,99 zł!
6 Udostępnień

Pamiętacie jeszcze grę Twierdza: Krzyżowiec?

Na liście moich ulubionych klasyczków bardzo wysoko plasuje się seria Twierdza. Doskonała fabularnie i mechanicznie pierwsza część oraz równie dobra (choć nieco źle zbalansowana) Twierdza: Krzyżowiec sprawiły mi w dzieciństwie mnóstwo frajdy i do dziś wspominam je z olbrzymią nostalgią. O co chodziło w świetnych grach FireFly Studios, które nazwane zostały przez twórców symulatorami twierdzy (co jeszcze coś znaczyło przed wysypem gier tego gatunku)?

Były to strategie czasu rzeczywistego, w których należało znaleźć odpowiedni balans między ekonomicznym rozwojem a budową siły militarnej. Osadzone zostały w realiach średniowiecznych, a głównym celem gracza było rozwinięcie tytułowej Twierdzy oraz pokonanie przeciwników podejmujących analogiczne działania. Opisywana tu Twierdza: Krzyżowiec przenosiła akcję gry z terenów europejskich na Bliski Wschód, gdzie mogliśmy poprowadzić do zwycięstwa Ryszarda Lwie Serce albo Saladyna.

Stronghold: Crusader za 6,99 zł na Steamie!

Posiadacze pecetów mają teraz doskonałą okazję do zagrania w Stronghold: Crusader, gdyż w czasie trwającej do 26 sierpnia promocji na Steamie gra przeceniona została o 80%. Kupić można ją tylko za 6,99 zł, co pozwoli wielu graczom wrócić do wspomnień z młodości praktycznie za bezcen.

Twierdza: Krzyżowiec HD zawiera zarówno Twierdzę: Krzyżowiec, jak i Twierdzę: Krzyżowiec Extreme. Wersja sprzedawana na Steamie jest kompatybilna z Windows XP, Vista, 7, 8 i 10. Produkcja po raz pierwszy ukazała się w 2002 roku, ale wciąż jest diablo grywalna!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments