Twierdza: Władcy wojny. Premiera przesunięta

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 24.08.2020, 9:57 Aktualizacja: 24.08.2021, 9:57
Sprawdź kiedy odbędzie się premiera nowej Twierdzy (Stronghold). Niestety, musimy uzbroić się w cierpliwość, bo doszło do dość znacznego opóźnienia. Tym razem Twierdza ma przenieść nas do krain Dalekiego Wschodu. Zobacz, co jeszcze wiemy o najnowszej odsłonie tej popularnej serii RTS-ów.
Premiera Twierdza: Władcy Wojny przeniesiona na 2021 rok!
0 Udostępnień

Po artykule o Twierdza: Władcy wojny możesz poruszać się za pomocą spisu treści:

Co wiemy o dacie premiery Twierdza: Władcy wojny

Twierdza: Władcy Wojny, duchowa kontynuacja Twierdzy: Krzyżowiec, ma ukazać się 26 stycznia 2021 roku. Początkowa data premiery była wyznaczona na 29 września 2020 roku. Zdaniem Firefly Studios, studia odpowiedzialnego za grę, na opóźnienie wpływ miała epidemia COVID-19.

Przeprosiny Firefly Studios można odnaleźć na ich Twitterze. Przedstawiciele studia podkreślają, że gra jest właściwie gotowa, a dodatkowy czas jest konieczny jedynie na doszlifowanie tytułu.

Co wiadomo o fabule nowej Twierdzy?

Władcy wojny mają obejmować okres od III wieku p.n.e do około XIII wieku. Miejscem rozgrywki będzie Daleki Wschód. Wśród dostępnych nacji pojawią się m.in.:

  • Chiny,
  • Mongołowie,
  • Wietnam,
  • Japonia.

Dotychczasowe iteracje Twierdzy miały dość rozbudowaną fabułę. W końcu były to klasyczne RTS-y, które umożliwiały zabawę w singlu. Na razie nie wiadomo wiele o fabularnej części tej gry. Ujawniono, że kampanie mają mieć historyczny charakter.

Na czym będzie polegała rozgrywka w Twierdzy: Władcy Wojny?

Nie zapowiada się na to, że w rozgrywce Twierdzy zajdą jakiekolwiek rewolucyjne zmiany. Będzie to kolejny RTS z naciskiem na budowę tytułowych twierdz.

Nowością będą całkowicie nowe jednostki i twierdze pochodzące z Dalekiego Wschodu. Sztuka wojny ze wschodniej Azji znacząco różniła się od europejskiej, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w grze.

Do dyspozycji gracza oddani zostaną władcy, którzy będą posiadali unikalne zalety, charakter i zdolności. Firefly Studio przygotowało mnóstwo materiałów marketingowych prezentujących gameplay w nowej Twierdzy. Tak jak w poprzednich odsłonach Twierdzy, we Władcach Wojny zajmiemy się głównie oblężeniami. Warto zobaczyć oficjalny trailer gry:

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments