Twórcy Wolfenstein są bardzo rozczarowani nazistami

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 26.08.2019, 17:00 Aktualizacja: 26.08.2020, 16:38
Odkąd w 1981 roku premierę miał Zamek Wolfenstein, gry z tej serii były o jednym - zabijaniu nazistów. W 2014 roku w grze Wolfenstein: The New Order dodano do ustalonych schematów ciekawą fabułę. Od tego czasu deweloperzy są coraz bardziej rozczarowani, bo tradycja stała się źródłem sporów.
5 Udostępnień

Co o nazistach w Wolfenstein myślą jego twórcy?

Portal PCGamesInsinder rozmawiał z senior game directorem MachineGames, Andreasem Öjerforsem, na tegorocznym Gamescomie. Cały jego zespół jest zdziwiony tym, że tworzy kontrowersyjną grę. – To niezwykle dziwne i zniechęcające. Nigdy nie chcieliśmy by nasze historie były istotne, chcieliśmy tylko opowiedzieć wielkie, interesujące historie najlepiej jak potrafimy – zadeklarował.

W czasie poprzedzającym premierę gry Wolfenstein II: The New Colossus, wydawca gry, Bethesda, prowadził kampanię promocyjną w mediach społecznościowych używając hashtagu NoMoreNazis i sloganów takich jak „Make America Nazi-Free Again”. Grupa osób skarżyła się na tę kampanię wystarczająco skutecznie, że Bethesda musiała wydać oświadczenie o swojej zdecydowanie antynazistowskiej postawie.

Twórców Wolfenstein II razi prawicowy ekstremizm

Co szczególnie uderzyło twórców Wolfensteina? – Kiedy zaczęliśmy mówić o Wolfenstein II: The New Colossus, zaczęliśmy dostawać komentarze online na temat motywu przewodniego gry, czyli walki z nazistami. Niektórzy ludzie uważali, że to problematyczne, co było bardzo rozczarowujące – powiedział Öjerfros. W krótkim wywiadzie Öjerfors wyraził też swoje zaniepokojenie wzrostem prawicowego ekstremizmu i tym, jak ekstremiści kształtują dyskusję online.

Zobacz trailer Wolfenstein Youngblood:

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments