Ubisoft pomagając Notre Dame wyraźnie zyskał

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 20.04.2019, 18:36 Aktualizacja: 20.04.2020, 18:36
Pomoc Ubisoft katedrze Notre Dame okazała się decyzją słuszną, a przynajmniej tak sugerują namacalne dowody. Są nimi przede wszystkim recenzje na Steamie. Gra Assassin's Creed Unity za darmo okazała się łakomym kąskiem dla wielu graczy, którzy doceniają również pomoc Ubisoftu w odbudowie katedry.
assassin's creed unity notre dame
7 Udostępnień

Assassin’s Creed Unity za darmo

Cały świat zjednoczony w szoku po pożarze paryskiej katedry Notre Dame rzucił się na pomoc w odbudowywaniu jednej z perełek europejskiej architektury. Obok kilkusetmilionowych datków pojawiały się także mniejsze donacje, połączone jednak z ciekawymi akcjami. Jedną z nich przeprowadził Ubisoft, obok pół miliona euro na odbudowę przeznaczając również dla społeczności graczy Assassin’s Creed Unity za darmo.

assassin's creed unity notre dame

Gracze PC (bo tylko taka wersja Assassin’s Creed została udostępniona za darmo) skwapliwie skorzystali z okazji. Może wpłynęła na to możliwość cyfrowego zwiedzenia legendarnego budynku, a może skusiła ich do tego jakość wydanej w 2014 roku gry. Jakiekolwiek pobudki nie stałyby jednak za pozytywnym odbiorem akcji, sam fakt jej przeprowadzenia uznać należy za udany. Najlepszym dowodem na olbrzymie zainteresowanie graczy ściągnięciem Assassin’s Creed Unity za darmo są przerwy na serwerach, w czasie których Ubisoft musi zwiększać ich przepustowość.

Pobrać Assassin’s Creed Unity na PC za darmo można jeszcze do 25 kwietnia do godziny 09:00 naszego czasu, po czym pozostanie ona w naszej bibliotece gier Uplay na zawsze.

Wyraźny zysk – bombardowanie pozytywnymi ocenami na Steamie

Z bombardowaniami ocen na Steamie mamy raczej skojarzenia negatywne. Zemsta graczy Borderlands 3 na producencie udostępniającym swoją grę na wyłączność dla Epic Games Store była tego doskonałym przykładem, ale częstokroć konsumenci idą znacznie dalej. Tutaj wspomnieć trzeba przede wszystkim falę negatywnych ocen Shadow of the Tomb Raider, za którą szła niekończąca się spirala rasistowskich obelg wobec producentów z Japonii.

assassin's creed unity notre dame

Ubisoft pomagając Notre Dame wyraźnie jednak zyskał. Rozdawanie Assassin’s Creed Unity za darmo pociągnęło za sobą falę pozytywnych komentarzy ze strony użytkowników Steama. Tytuł, mający wcześniej odbiór „mieszany”, teraz oceniany jest wyłącznie „pozytywnie”. W kwietniu wystawiono grze ponad sześćset entuzjastycznych recenzji (przy niespełna siedemdziesięciu negatywnych), a opinie graczy przywiązywały dużą uwagę do faktu, że Ubisoft pomógł Notre Dame w odbudowie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments