Ubisoft z kolejnymi wyciekami. Rainbow Six Parasite na nieoficjalnych materiałach

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 25.02.2021, 12:34 Aktualizacja: 25.02.2022, 12:34
Francuska firma ciągle nie odniosła się do odkrycia sprzed tygodnia, które sugerowało, że Rainbow Six Quarantine ma teraz podtytuł Parasite, a w sieci pojawiły się kolejne nieoficjalna materiały ze strzelanki. Tym razem był to kilkusekundowy filmik prezentujący rozgrywkę oraz zrzut ekranu, które zdradzają co nieco nowości na temat tytułu.
0 Udostępnień

Pozostaje czekać na potwierdzenie

Zdaje się, że Ubisoft nie komentuje plotek i firma postanowiła zignorować zeszłotygodniowy wyciek sugerujący zmianę nazwy spin-offu Rainbow Six Siege – według nieoficjalnych informacji Quarantine to już Parasite, co ma lepiej oddawać to, o czym będzie gra. Operatorzy znani z sieciowej strzelanki wydanej w 2015 roku zmierzą się bowiem z tajemniczym mikrobem (przedstawionego poprzez sugestywną, czarną maź), który powoduje mutacje pobliskich organizmów.

Całość jest natomiast rozwinięciem fabularnego trybu Outbreak i dokładnie na to wskazuje krótki materiał z rozgrywki, który od wczoraj jest dostępny w sieci. Widać na nim jednego z operatorów, najprawdopodobniej Vigila, który razem z Tachanką i Lionem są w trakcie wykonywania misji na mapie Garaż –  komandos strzela do pulsującego kokonu, z którego wydobywa się czarna maź. Ciekawszy jest jednak interfejs użytkownika, który nie różni się zanadto od tego, z czym mamy do czynienia w Siegu. Wskazuje on, że część mechanizmów z oryginału (m.in. oznaczanie przeciwników) może trafić do gry. Zagadką pozostaje natomiast, w jaki sposób Ubisoft dostosuje umiejętność niektórych operatorów do starć z hordami zombie – przykładowo Vigil może stać się niewidzialny dla kamer przeciwnika, co w tej sytuacji jest mało przydatną umiejętnością.

Premiera ciągle pozostaje niepewna

Drugim materiałem, który trafił do sieci, jest zrzut ekranu – zdaniem użytkowników Reddita przedstawia on jedną z misji eskortowych, a dodatkowo wskazuje, że operatorzy mogą prowadzić ze sobą dialogi. Nie wiadomo jednak, czy rozwiną fabułę, czy raczej – tak jak sugeruje obrazek – będą pełniły funkcję informacyjną jak w Apex Legends, gdzie bohaterowie informują się o znalezionej amunicji czy przedmiotach.

Pamiętajmy jednak, że jest to jedynie nieoficjalny wyciek, a Ubisoft nie odniósł się do ujawnionych informacji. Rainbow Six Parasite ma ukazać się do końca września bieżącego roku.

R6 Parasite/Quarantine ingame screenshot from r/Rainbow6

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments