Rainbow Six Quarantine zmienia nazwę. Parasite jako podtytuł

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 16.02.2021, 12:35 Aktualizacja: 16.02.2022, 12:35
W podsumowaniu trzeciego kwartału bieżącego roku finansowego Ubisoft wspominał, że rozważa zmianę tytuł Rainbow Six Quarantine ze względu na obecną sytuację na świecie. Wygląda na to, że zmiana ta już nastąpiła – według nieoficjalnych informacji nowy podtytuł gry to Parasite. W sieci dostępna jest już grafika z nowym tytułem oraz jedną z postaci.
0 Udostępnień

Kwarantanna nie budzi zbyt dobrych skojarzeń

Zapowiedziane podczas E3 w 2019 roku Rainbow Six Quarantine od początku nie miało łatwego życia – termin wydania gry doczekał się przesunięcia, a w międzyczasie wybuchła pandemia koronawirusa, przez co podtytuł spin-offu taktycznej strzelanki nie budzi zbyt dobry skojarzeń. Zdaje się, że dostrzegł to również Ubisoft, o czym wspominaliśmy przy okazji omawiania raportu francuskiej firmy. Już wtedy podkreślono, że deweloperzy planują zmianę nazwy, ale dotychczas wszystko było odbywało się w sferze niepotwierdzonych doniesień i braku konkretów.

I o ile w przypadku znaleziska dokonanego przez serwis MP1st ciężko powiedzieć, by wykraczało ono poza tę strefę, to przynajmniej jest czymś konkretnym. O co dokładnie chodzi? Do PlayStation Network dodano aktualizację 1.1, która przypisana jest właśnie Rainbow Six Quarantine. Łatka ta została niemal od razu wychwycona przez Orbis Patches, stronę katalogująca aktualizacje do gier na PlayStation 4, dzięki czemu dało się stamtąd wydobyć kilka informacji.

Pasożyt pojawi się przed końcem września

Tak przynajmniej twierdzą autorzy serwisu MP1st, którzy z danych pozyskali kilka grafik (jedna z nich to okładka tego newsa), w tym te z nowym podtytułem gry. Nie wiem, czy Parasite budzi lepsze skojarzenia, ale przynajmniej nie jest bezpośrednio powiązany z pandemią koronawirusa. Na grafice można zobaczyć również jedną z postaci znanych z Rainbow Six Siege – jest to Ela, operatorka polskiego pochodzenia, która była jedną z bohaterek pierwszego zwiastuna Rainbow Six Quarantine.

Ubisoft nie odniósł się jeszcze do tego odkrycia, ale jeśli pojawi się oficjalny komunikat, wpis zostanie zaktualizowany. Przypomnijmy, że Rainbow Six Quarantine (lub Parasite) będzie grą kooperacyjną do trzech graczy, w której walczy się z przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Całość bazuje na fabularnym trybie Outbreak dodanym po raz pierwszy do Rainbow Six Siege na początku 2018 roku. Nie wiadomo, ilu operatorów z Siege zostanie przeniesionych do spin-offu (obecnie jest ich ponad 50) i czy zostaną zmienione ich umiejętności.

Według niepotwierdzonych informacji omawiana gra ma pojawić się na komputerach osobistych i konsolach przed końcem września bieżącego roku. Warto też pamiętać, że to nie pierwszy raz, kiedy Ubisoft był zmuszony zmienić nazwę swojej gry – Immortals Fenyx Rising miało się początkowo nazywać Gods & Monsters. Zdaniem francuskiej firmy powodem zmiany były problemy prawne z właścicielem marki napojów energetycznych Monster.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments