Far Cry 6 i Rainbow Six: Quarantine opóźnione

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 30.10.2020, 11:51 Aktualizacja: 30.10.2021, 11:53
Ubisoft wydał w tym tygodniu Watch Dogs: Legion i przygotowuje się do listopadowej premiery nowego Assassin’s Creeda. Osoby, które ze zniecierpliwieniem czekały na Far Cry 6 czy Rainbow Six: Quarantine będą się jednak musiały uzbroić w cierpliwość. Oba tytuły miały ukazać się na początku 2021 roku, ale jest to już nieaktualne.
0 Udostępnień

Powodem przesunięcia ma być pandemia koronawirusa

W niedawnym wpisie na blogu Ubisoftu, w którym informowano o przewidywanej wydajności nadchodzących gier francuskiego wydawcy na konsolach nowej generacji, daty premier Far Cry 6 i Rainbow Six: Quarantine sugerowały, że oba tytuły ukażą się na początku przyszłego roku. Choć o grach nie wiadomo było zbyt wiele (nowy Far Cry doczekał się jedynie fabularnego zwiastuna), Ubisoft nie komunikował, że pojawią się jakieś opóźnienia.

Te jednak wystąpiły i jak wynika z opublikowanego wczoraj raportu finansowego Ubisoftu, podsumowującego pierwsze półrocze (rzecz jasna chodzi o półrocze roku fiskalnego), zarówno Far Cry 6, jak i Rainbow Six: Quarantine przesunięto na bliżej niesprecyzowany termin. Według lipcowego Ubisoft Forward pierwsza z tych gier miała ukazać się w 18 lutego 2021 roku, a kooperacyjny spin-off popularnej taktycznej strzelanki powinien pojawić się 31 marca 2021 roku.

Nowe daty wydania nie są jeszcze znane, jednak można być niemal pewnym, że premiery obu gier możemy spodziewać się dopiero w przyszłym roku fiskalnym (okres między kwietniem 2021 roku, a marcem 2022 roku). Z opublikowanego oświadczenia wynika, że powodem przesunięcie Far Cry 6 miała być pandemia koronawirusa, a co za tym idzie, konieczność pracy zdalnej i chęć zadbania o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Nie zmienia to jednak tego, że Ubisoft ma jeszcze kilka ciekawych gier, które wyda do końca tego roku kalendarzowego – oprócz Assassin’s Creed Valhalla zapowiedzianego na 10 listopada (gra może liczyć na potężne wsparcie po premierze), 3 grudnia ukaże się Immortals Fenyx Rising.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments