Gry Ubisoftu na PS5 i Xbox Series X|S. Podano wydajność dla nadchodzących i obecnych tytułów

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 28.10.2020, 13:04 Aktualizacja: 28.10.2021, 13:04
Powoli zbliżamy się do daty debiutu konsol nowej generacji od Sony i Microsoftu. Wydawcy i producenci coraz chętniej chwalą się materiałami z gier, by pokazać, jak sprawnie działają one na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W opublikowanym wpisie Ubisoftu możemy przeczytać, jakiej wydajności możemy spodziewać się w Watch Dogs: Legion czy nowym Assassin's Creed na nowych konsolach.
0 Udostępnień

Większość tytułów zaoferuje 60 klatek na sekundę i rozdzielczość 4K

W opublikowanym przedwczoraj wpisie na blogu Ubisoftu, francuski producent i wydawca gier podzielił się ze światem zakładaną wydajnością swoich obecnych oraz nadchodzących gier na konsolach nowej generacji od Sony i Microsoftu. Oprócz zapewnienia, że wszystkie tytuły skorzystają z dobrodziejstw szybkiego dysku SSD, który ma skrócić czasy ładowania i ogólnie przyspieszyć działanie gier, ujawniono również, w jakiej maksymalnej rozdzielczości będzie wyświetlała się dana produkcja.

Podano także szacowaną liczbę klatek na sekundę czy to, z jakich technologii zastosowanych w konsoli, skorzystają produkcje Ubisoftu. Z pewnością najciekawszą informacją jest to, że Immortals Fenyx Rising będzie wykorzystywał haptyczne właściwości DualSense, pada do PlayStation 5, a sama gra będzie wyświetlać się na konsoli Sony w rozdzielczości 4K (opcja z HDR) i płynności na poziomie 60 FPS.

Podobnej wydajności możemy spodziewać się na Xbox Series X, jednak zabrakło dokładnych danych odnośnie do wersji na słabszą konsolę Microsoftu. Potwierdzono natomiast, że osoby, które zdecydują się na kupno produkcji na PS4 lub Xboksa One, otrzymają darmowe ulepszenie do nowszej wersji, co ma dotyczyć również innych produkcji.

Poniżej znajdziecie informacje o innych grach Ubisoftu i ich wydajności na PS5 i Xbox Series X|S:

  • Far Cry 6 – Ubisoft zdradził, że na PS5 i Xbox Series X tytuł zadziała w 60 FPS-ach i rozdzielczości 4K. Tutaj również zabrakło informacji o Xbox Series S.
  • Assassin’s Creed Valhalla – ponownie można liczyć na 60 klatek na sekundę i rozdzielczość 4K na Xbox Series X i PS5. Dodatkowo, na konsolach Sony liczyć można na technologię dźwięku 3D Tempest.
  • Watch Dogs: Legion – w tym przypadku niestety zabrakło konkretów, ale za to potwierdzono ray tracing na wszystkich konsolach nowej generacji. Gra ma również w pełni wykorzystać dźwięk przestrzenny 3D Tempest i opcje pada DualSense na PS5. T
  • Riders Republic – Xbox Series X i PS5 mogą liczyć na HDR, rozdzielczość 4K i 60 FPS-ów.
  • For Honor – 60 klatek na sekundę dla wszystkich konsol nowej generacji i 4K dla PS5 i Xbox Series X. Posiadacze Xbox Series S mogą liczyć na rozdzielczość maksymalną 1080p.
  • Rainbow Six Siege – jako jedyna z podanych gier zaoferuje możliwość rozgrywki w 120 FPS-ach i rozdzielczości 4K na wszystkich konsolach nowej generacji.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments