To już oficjalne: CD Projekt RED stworzy kolejne Wiedźminy!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.09.2019, 12:55 Aktualizacja: 2.09.2020, 15:47
Gry z serii Wiedźmin od CD Projekt RED sprzedały się w ponad 40 mln egzemplarzy. Ta liczba wkrótce wzrośnie, ponieważ niebawem Wiedźmin 3 ze wszystkimi dodatkami trafi na Switcha. Przygody Białego Wilka są opłacalne, dlatego CD Projekt RED nie zamierza rezygnować z ich kontynuacji.
60 milionów za prawa do wiedźmina
67 Udostępnień

Kiedy premiera Wiedźmina 4?

Polskie studio w raporcie dla inwestorów podsumowującym pierwsze półrocze 2019 skupiło się na sukcesach związanych z nadchodzącym Cyberpunkiem 2077 oraz wynikach sprzedażowych gier z serii Wiedźmin. Te wyniki zapewne wkrótce jeszcze wzrosną, bo przecież Wiedźmin 3 wraz z dodatkami na konsole Nintendo Switch zadebiutuje już 15 października.

To jednak nie koniec pracy RED-ów nad przygodami Geralta. Polskie studio podzieliło się z właścicielami akcji swoimi planami i stąd wiemy, że REDzi przygotują kolejne produkcje osadzone w uniwersum Wiedźmina. To na razie tylko zapowiedziane plany, dlatego minie pewnie jeszcze sporo czasu, zanim poznamy datę premiery Wiedźmina 4.

Model wydawniczy CDPR oparty o Cyberpunk 2077 i Wiedźmina

Kluczowe dla fanów tytułów o Wiedźminie informacje znalazły się w rozdziale „Charakterystyka zewnętrznych i wewnętrznych czynników istotnych dla rozwoju Grupy Kapitałowej CD PROJEKT” wspomnianego już raportu:

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach. Zmiana działalności na model wydawniczy oparty o dwie funkcjonujące równolegle marki i kilka równocześnie realizowanych projektów potencjalnie pozwoli na optymalizację produkcyjną i finansową, zwiększenie częstotliwości premier i łącznej wysokości przychodów oraz dalszą dywersyfikację ryzyk, zaś przed twórcami zatrudnionymi w Spółce otworzy więcej możliwości samorealizacji zawodowej.

Z powyższej deklaracji wynika, że Cyberpunk 2077 to dopiero początek nowego uniwersum. Nie jest to żadna nowość, ale teraz zyskaliśmy oficjalne potwierdzenie wcześniejszych plotek.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments