USA blokuje League of Legends w Iranie i Syrii

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 24.06.2019, 10:00 Aktualizacja: 24.06.2020, 8:18
Dramatyczne weekendowe doniesienia o wojnie USA z Iranem nieco już przybladły, jednak Stany Zjednoczone nie przestają wymierzać w bliskowschodnie państwo kolejnych sankcji. Jednym z najnowszych pomysłów amerykańskiego rządu jest zablokowanie League of Legends w Iranie oraz Syrii.
Kiedy kolejny patch do League of Legends?
13 Udostępnień

Wojna między Iranem a USA coraz bliżej?

Od chwili zerwania przez Donalda Trumpa porozumienia nuklearnego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem stosunki dyplomatyczne między tymi dwoma państwami są naprawdę napięte. Do eskalacji konfliktu na groźną dla całego świata skalę dojść mogło w ostatni piątek. USA były gotowe do przeprowadzenia ataku w odpowiedzi na zestrzelenie amerykańskiego drona nad terytorium międzynarodowym. W ostatniej chwili został on powstrzymany decyzją prezydenta, uzasadnioną potem nigdzie indziej niż na Twitterze.

Wśród działań odwetowych podjętych przez rządu USA znalazły się jednak i takie sankcje, które zainteresować mogą środowisko graczy.

Rząd USA blokuje League of Legends w Iranie i Syrii

Od kilku dni graczom próbującym zalogować się do League of Legends na terenie Iranu lub Syrii wyświetla się komunikat informujący o niedostępności gry na danym terytorium. Riot Games, twórcy LoL-a, jasno podkreślają, iż wszystko zależy od decyzji amerykańskiego rządu i zwyczajnie nie są w stanie nic zrobić. Część graczy obchodzi blokadę za pomocą zmiany VPN, jednak dla części jest to zbyt duży problem, uderzający na dodatek wyłącznie w cywilów.

To prawdopodobnie pierwsze użycie blokady gier jako narzędzia walki politycznej. Cła, sankcje handlowe i zwyczajne utarczki militarne nigdy dotąd nie odbijały się czkawką samym graczom. Ze względu na rosnące społeczne znaczenie gier i rozrywki jako takiej, może być to środek niezwykle skuteczny. W ciągu kilku ostatnich lat liczne protesty na całym świecie pokazały bowiem, iż młodych przedstawicieli społeczeństwa znacznie łatwiej zaangażować w sprzeciw obywatelski groźbą odebrania wolności w internecie niż zagrożeniem tradycyjnych pryncypiów.

Źródło: Dot Esports. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments