Valheim z dużym zainteresowaniem na Steamie. Survival z wikingami w roli głównej

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 8.02.2021, 12:01 Aktualizacja: 8.02.2022, 12:01
Oprócz tego, że sam Steam bije kolejne rekordy pod względem liczby jednocześnie aktywnych użytkowników, to gry, które się na nim pojawiają, osiągają spory sukces. Tym razem do łask wracają survivale i oprócz Rusta, który ponad 7 lat od premiery przeżywa renesans, pojawiła się nowa produkcja. Jest nią Valheim.
0 Udostępnień

Nowy survival na rynku

W styczniu wspominaliśmy o nagłym wzroście zainteresowania Rustem, grze Facepunch Studios z 2013 roku, która wpisała się w trend produkcji survivalowych. Gdy można było stwierdzić, że ów tendencja powoli zanika, a początkujący deweloperzy koncentrują na innych typach gier, okazało się, że na produkcje skupione wokół craftingu, rozbudowy swojego domku czy szeroko rozumianego przetrwaniu, dalej jest spory popyt.

Świadczy o tym m.in. spora popularność Valheim, wikińskiej gry survivalowej od debiutującego Iron Gate AB (wydawcą został Coffee Stain Publishing, oddział firmy, która stworzyła niezwykle popularny – swego czasu – Symulator Kozy). Gra pojawiła się we wczesnym dostępie 2 lutego i od tego czasu nie schodzi z listy steamowych bestsellerów.

Stały wzrost zainteresowania

Jak na razie produkcja zebrała “przytłaczająco pozytywne” opinie użytkowników – z prawie 9 tysięcy steamowych recenzji aż 96% z nich jest przychylne Valheim, mimo że na dobrą sprawę nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ot, zbieramy surowce, walczymy o przetrwania i wytwarzamy nowe przedmioty pozwalające jeszcze szybciej zdobywać kolejne komponenty. Być może sekret tkwi w tym, że w Valheim tryb PvP (walka między graczami) jest opcjonalny, a nie, jak we wspomnianym na początku Ruscie, obowiązkowy.

Tak czy inaczej, w miniony weekend ponad 130 tysięcy graczy bawiło się jednocześnie w Valheim (via Steam Charts), a czas pokaże, czy był to jedynie chwilowy skok zainteresowania, czy może faktycznie wikiński survival zostanie z nami na dłużej. Gra jest obecnie we wczesnym dostępie (zostanie tam przez co najmniej rok), a jej aktualna cena to 72 złote.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments