Valkyria Chronicles 4 – dziś premiera wybuchowej mieszanki gatunków!

Michał Małysa Gry Publikacja: 25.09.2018, 8:01 Aktualizacja: 25.09.2018, 8:01
Już dziś, 25 września, powraca jedna z tych gier, które nie przyciągają może milionów graczy, ale ze względu na swoją unikatowość zawsze znajdą nabywców szukających nowych doznań. Valkyria Chronicles 4 w brawurowy sposób łączy ze sobą turową strategię z trzecioosobowym shooterem oraz RPG.
valkyria chronicles 4
0 Udostępnień

Klasyczny konflikt dwóch mocarstw

Akcja czwartej odsłony serii Valkyria Chronicles po raz kolejny przenosi graczy w realia klasycznego konfliktu pomiędzy dwoma mocarstwami: Federacją Atlantycką oraz Imperium Wschodnioeuropejskim. Choć nazwy te sugerować mogłyby konflikt umiejscowiony w realiach futurystycznych, w przypadku konfliktów ziemskich lubiących odwoływać się do dychotomii pomiędzy demokracją a systemem rządów autokratycznych, świat w cyklu VC wzorowany jest raczej na czasach drugowojennych.

Główną oś fabularną Valkyria Chronicles 4 stanowi straceńcza misja Oddziału E pod dowództwem Claude’a Wallace, który w wyniku kolejnych porażek Federacji Atlantyckiej wysłany zostaje z zadaniem przejęcia stolicy Imperium Wschodnioeuropejskiego w ramach operacji Northern Cross. Aby tego dokonać, będzie musiał przetrzebić szeregi imperialnych sołdatów oraz zmierzyć się z samą Valkyrią.

Valkyria Chronicles 4 udanie spaja kilka gatunków

Jak zostało już wspomniane, za sukces serii Valkyria Chronicles (zarówno pod względem recenzji na poziomie 85+, jak i niezłej sprzedaży, zwłaszcza w Japonii) odpowiada przede wszystkim jej unikatowość – to połączenie strategii turowej z wyraźnymi elementami RPG oraz trzecioosobowej strzelanki. Jak wygląda to w praktyce?

valkyria chronicles 4

Podobnie jak w przypadku poprzednich części, podstawowym obszarem działań graczy w Valkyria Chronicles 4 będzie mapa, w ramach której dowodzi się jednostkami oraz wyznacza cele strategiczne. Tryb taktyczny, dostępny po kliknięciu wybranej przez nas jednostki, ma już charakter shooterowy – do wyczerpania dostępnych na turę punktów akcji gracz steruje żołnierzem ukazanym z perspektywy trzeciej osoby. Jako że różne jednostki prezentują sobą różne klasy postaci i mają do dyspozycji odmienny ekwipunek i zestaw umiejętności, warstwa strzelankowa jest w przypadku VC bardzo zróżnicowana.

Szczegóły techniczne Valkyria Chronicles 4

Data premiery Valkyria Chronicles 4 ustalona została na 25 września 2018 r. Połączenie turowej strategii z trzecioosobowym shooterem, jakby tego było mało doprawione jeszcze o japońską grafikę, wyjdzie wtedy na PC oraz konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments