Valorant: anti-cheat Vanguard naprawiony przez Riot Games

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 10.05.2020, 13:11 Aktualizacja: 10.05.2021, 13:11
Anti-cheat Valorant o nazwie Vanguard budził od samego początku wiele kontrowersji wśród graczy trybu beta. U niektórych rodziło to naprawdę spore problemy w związku z działaniem samego systemu operacyjnego. Wygląda na to, że małymi krokami Riot Games wprowadza zmiany w system zabezpieczający przed cheatowaniem. Z jakimi problemami borykali się gracze i co zostało naprawione?
valorant - anti-cheat jest już naprawiony
0 Udostępnień

Anti-cheat Vanguard kontrowersyjny od dnia premiery

Riot Games postawiło na dosyć nietypowe rozwiązanie pod względem projektowania swojego zabezpieczenia anti-cheat. Vanguard uruchamia się już wraz ze startem systemu i weryfikuje na bieżąco działanie programów działających w tle. Jeżeli wykryje podejrzane oprogramowanie, nie pozwoli nam uruchomić gry lub, co gorsza, sprowadzi na nas banicję.

Wielu graczom nie spodobał się ten pomysł. Wspomniane oprogramowanie nie tylko w wielu przypadkach obciążało komputery, ale też wprowadzało liczne problemy w związku z poprawnym działaniem komputera. Między innymi nie pozwalało na stabilne funkcjonowanie niektórych sterowników do zainstalowanych w komputerze urządzeń.

Valorant jest stale aktualizowany. Co zmieniło się w tym obszarze?

Minął praktycznie miesiąc od dnia premiery wersji beta. Valorant doczekał się już aktualizacji, gdzie między innymi wprowadzono już do gry pliki odpowiedzialne za tryb rankingowy. Oprócz tej poprawki, patcha doczekał się także opisywany w artykule anti-cheat.

Vanguarda możemy już samodzielnie wyłączyć (choć bez uruchomionego w tle nie będziemy w stanie zagrać) i jak piszą twórcy, „przestał blokować działanie większości ważnych sterowników”. Miejmy nadzieję, że dzięki kolejnym patchom już żaden sterownik nie będzie blokowany.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments