Valorant. Deathmatch nowym trybem sieciowej strzelanki

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 4.08.2020, 14:45 Aktualizacja: 4.08.2021, 14:47
O trybie Deathmatch zaczęto mówić na początku lipca. Jego temat podjęto podczas jednego z odcinków cyklu Spytaj Valorant, a twórcy gry przyznawali, że tryb ten pojawi się w grze, lecz w nieokreślonej przyszłości i trwają prace nad wspierającą go technologią. Obecnie o Deathmatch wiemy już nieco więcej, a przede wszystkim możemy oficjalnie potwierdzić jego dzisiejszą premierę.
Deathmatch to najnowszy tryb w Valorant.
0 Udostępnień

Kiedy pojawi się nowy tryb gry w Valorant

Nadejście klasycznego trybu Deathmatch to właściwie potwierdzenie wielu doniesień, które zaczęły się w największej ilości pojawiać na początku poprzedniego miesiąca, ewentualnie pod koniec czerwca. W lipcu autorzy Valorant nie chcieli podawać żadnego konkretnego terminu premiery nowej opcji, zapewniając, że nieustannie pracują nad wspierającą ten tryb technologią oraz projektują kolejne wersje prototypów i przeprowadzają ich testy, aby dodanie Deathmatch do gry stało się możliwe.

Wiemy już, że tryb Deathmatch ma być jedną ze zmian, które zaoferuje 2. akt 1. epizodu Valorant. Będzie on dostępny dla użytkowników zupełnie za darmo w ramach aktualizacji rozgrywki. Deathmatch trafi do Valorant już 5 sierpnia jako część rozszerzenia 1.05. To patch inaugurujący drugi akt w grze, podczas którego możemy liczyć na inne nowości, takie jak dołączenie Killjoy, nowej agentki Valorant, czy premierowy zestaw skinów broni Glitchpop.

Co zaoferuje Deathmatch?

Deathmatch prawdopodobnie zastąpi tryb Spike Rush, który nie spełnił oczekiwań i najwyraźniej nie cieszył się nadmierną popularnością. W ramach Deathmatch mecze toczyć się będą z udziałem dziesięciu użytkowników. Każdy z nich będzie mógł go opuścić w dowolnym momencie, za co nie zostanie ukarany zbanowaniem, ale jednocześnie nie będzie mógł liczyć na otrzymanie punktów doświadczenia.

W nowym trybie użytkownicy otrzymają możliwość wybrania dowolnej broni oraz posiadania nielimitowanego zapasu kredytów. Zdani będą jednak wyłącznie na siebie, ponieważ Deathmatch nie zakłada rozgrywki opartej na podziale na drużyny. Zmagania będą trwać do trzydziestu fragów. Jeżeli nikt z uczestników meczu nie osiągnie tego rezultatu, to zwycięzcą okaże się ten, kto w ciągu sześciu minut zdobył najwięcej fragów.

Odrodzenie użytkownika po eliminacji potrwa trzy sekundy. Przez kolejnych osiem będzie niewrażliwy na obrażenia podczas zakupu broni lub do chwili, w której wykona jakiś ruch, albo wystrzeli pocisk. Po likwidacji danego rywala w miejscu eliminacji pojawi się apteczka. Dostępna będzie przez dziesięć sekund i jej użycie pozwoli na maksymalne odnowienie HP oraz pancerza.

O Deathmatch mówi się jako sprawiedliwej rozgrywce dla wszystkich graczy. W nowym trybie agenci nie będą mogli używać swoich umiejętności, co na pewno wpłynie na ich mniejszą obecność, a wyrówna ogólne szanse na biorących udział w meczu użytkowników.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments