Valorant. Killjoy nową agentką w sieciowej strzelance

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 31.07.2020, 14:39 Aktualizacja: 31.07.2020, 14:39
Kim jest Killjoy? Przede wszystkim to postać, która już niebawem dołączy do Valorant - sieciowej strzelanki pierwszoosobowej opartej na modelu free-to-play. Co jeszcze wiemy o Killjoy? Jak wygląda? Jakie ma umiejętności? W niniejszym artykule przybliżamy portret wyczekiwanej przez graczy Valorant nowej agentki.
Killjoy to najnowsza agentka w Valorant.
0 Udostępnień

W artykule na temat postaci Killjoy z gry Valorant poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy Killjoy dołączy do Valorant?

Killjoy trafi do sieciowej gry wraz ze startem 2. aktu 1. epizodu Valorant, co zgodnie z ustalonym harmonogramem ma nastąpić 4 sierpnia o godzinie 11:00 czasu polskiego. Wówczas należałoby się spodziewać premiery nowej postaci. Dotychczas zapowiedzi Killjoy opierały się na pojedynczych grafikach, lecz opublikowano już oficjalny zwiastun prezentujący nową agentkę.

Przypomnijmy, że Valorant to sieciowa strzelanka z rozgrywką z perspektywy pierwszej osoby oparta na modelu free-to-play, której premiera odbyła się 2 czerwca 2020 roku. Mecze toczone są pomiędzy dwiema pięcioosobowymi drużynami. Ogólny triumf odnosi zespół, który jako pierwszy wygra w trzynastu rundach.

Kim jest Killjoy?

Nie brakowało przecieków, zgodnie z którymi Killjoy miałaby się okazać nową agentką w Valorant. Potwierdzone także zostały nieoficjalne doniesienia o jej umiejętnościach oraz posiadaniu szeregu rozmaitych gadżetów – w tym specjalnych robotów oraz wieżyczek.

O historii Killjoy, jej tożsamości i cechach charakteru na ten moment zbyt wiele nie wiemy i promowanie bohaterki skupione zostało właśnie na jej zdolnościach w operowaniu urządzeniami technologicznymi. Bez wątpienia postać stanie się nam bliższa wraz z rozpoczęciem drugiego aktu i bezpośrednim dołączeniem do gry.

Jakie są umiejętności Killjoy?

Dotychczas poznaliśmy jedenastu obecnych w Valorant agentów i oczywiście należało się spodziewać tego, że studio Riot Games, wprowadzając kolejnego, zadba o pewne zróżnicowanie w jego charakterystyce i podtrzyma tendencję do projektowania swoich postaci w taki sposób, aby każda wyróżniała się na tle pozostałych. Dlatego o ile opisywanego przez nas Breacha cechowały głównie zdolności oparte na warunkach fizycznych, tak potencjał Killjoy wynika z jej umysłu oraz smykałki do korzystania z zasobów technologicznych.

Nowa agentka będzie mogła skorzystać z czterech specjalnych gadżetów. Są nimi:

  • Alarmbot – drobnej budowy robot, który po zlokalizowaniu przeciwnika wskakuje na niego i detonuje ładunek wybuchowy; Alarmbot może również na określony czas podwoić obrażenia otrzymywane ze wszystkich innych źródeł,
  • Turret – wieżyczka, która strzela do wrogów znajdujących się w zasięgu ataku,
  • Nanoswarm – granat z rojem Nanobotów,
  • Lockdown – umiejętność wykorzystywana przy użyciu urządzenia, które na moment spowalnia wszystkich rywali znajdujących się w zasięgu działania sprzętu. Ponadto na pewien czas pozbawia ich możliwości wykonania ataku.

Jaki styl gry pasuje do Killjoy?

Na podstawie powyższych opisów szybko można wywnioskować, że Killyjoy to agentka, która nie tak często uczestniczy w bezpośredniej walce. Wiele z zadań mających na celu wyeliminowanie przeciwników może wykonać na dystans, korzystając z bogatego arsenału gadżetów. Z jednej strony jest to pozycja bezpieczniejsza dla samej Killjoy, z drugiej pozbawienie ją lub likwidacja jej danego urządzenia mocno ogranicza pole działania agentki, a tym samym jej przydatność w rozgrywce.

Z materiałów promujących Killjoy można wnioskować, że to postać przebiegła, dynamicznie się poruszająca, a duże znaczenie dla jej działania ma odpowiednio obrana taktyka i odpowiednie rozmieszczenie swoich urządzeń, takich jak strzelająca do wrogów wieżyczka czy sprzęt spowalniający ofensywne zamiary przeciwników.

Jacy pozostali agenci są dostępni w Valorant?

Na Zagrano regularnie opisujemy agentów występujących w grze od studia Riot Games. Jeżeli zainteresowała Was charakterystyka Killjoy, to koniecznie poznajcie pozostałe postaci dostępne w Valorant:

Na Zagrano informujemy również o aktualizacjach oraz patchach dla Valorant. Bez wątpienia jest to strzelanka, której rozwój warto śledzić, a jej twórcy co rusz proponują nam rozmaite nowości wzbogacające ich produkcję.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments