Valorant: kim jest Cypher? Wszystko o szpiegu z gadżetami

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 22.04.2020, 13:43 Aktualizacja: 22.04.2020, 13:43
Kim jest szósty bohater z naszego przeglądu postaci z gry Valorant. To Cypher, szpieg, któremu blisko do Inspektora Gadżeta. Przy pomocy jego umiejętności będziecie w stanie kontrolować mapę za sprawą poszerzania wizji dla naszego zespołu. Bohater ten świetnie nadaje się dla graczy lubiących grę solo, ale również będzie bardzo ważnym dopełnieniem reszty składu.
agenci Valorant - Cypher
8 Udostępnień

Artykuł o agencie Cypher z gry Valorant porusza następujące temat:

Kim jest Cypher?

Cypher jest gadżeciarzem skupiającym się na odkrywaniu pozycji przeciwników. Nie zada on skillami żadnych obrażeń, jedynie wskaże enemy team na mapie lub ewentualnie go spowolni. Poszerzona wizja Cyphera sprawia, że bohater świetnie sprawdzi się w clutchach, ale przede wszystkim powinniśmy ją wykorzystywać, by przekazywać jak najszybciej informacje naszej drużynie.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Cypher będzie idealnym dopełnieniem drużyny, ale również dobrze poradzi sobie w sytuacjach, kiedy zostanie zupełnie sam. Tak jak wcześniej wspominałem, każda z jego umiejętności skupia się na odnalezieniu przeciwnika. Przez ten nietypowy rozstaw umiejętności warto pamiętać, żeby nasze zdolności strzeleckie nie odstawały od reszty, ponieważ tylko dzięki nim będziemy w stanie uszkodzić przeciwników. Na czym polegają w takim razie wspomniane umiejętności?

  • Potykacz – to laserowa pułapka, którą możemy umieścić między dwoma jakimikolwiek bliskimi ścianami, np. w progu przejścia lub w korytarzu. Przedmiot ten jest niewidoczny dla przeciwników, aczkolwiek będą w stanie go zauważyć i ewentualnie zniszczyć, gdy przejdą obok niego odpowiednio wolno. Gdy jednak przeciwnik zostanie wykryty przez Potykacz, zostanie oznaczony na mapie i spowolniony, a w tle usłyszymy głośny dźwięk informujący o tym.
  • Cyberklatka – to samo aktywujący się smoke. Możemy go rozłożyć na dowolnym podłożu. Podobnie jak Potykacz, gadżet ten jest niewidoczny, chyba, że przeciwnik bardzo wolno obok niego przejdzie. Wtedy oponent będzie w stanie zniszczyć nasz gadżet. Jeżeli jednak go nie zauważy, zostanie spowolniony, a wokół zostanie wydany głośny dźwięk informujący o aktywacji pułapki. Przedmiotem możemy rzucić, aby dostał się w niedostępne dla nas miejsce.
  • Kamera szpiegowska – tak jak wcześniejsze gadżety Cyphera, kamera szpiegowska jest niewidzialna. Możemy ją rozłożyć na jakiejkolwiek płaskiej powierzchni dostępnej w naszym zasięgu, by później z niej skorzystać, oglądając się wokół z jej punktu widzenia. Kamera staje się widoczna w momencie korzystania z niej i może być bardzo łatwo zniszczona wtedy przez przeciwników. Przy pomocy tego narzędzia możemy zaznaczać wrogów, strzelając do nich strzałkami. W ten sposób będziemy widzieli przez moment na mapie pozycję, w której stał przeciwnik w momencie strzału.
  • Kradzież Neuronów – to ultimate, do którego potrzebujemy ciała poległego przeciwnika. Używając tej zdolności chwilowo zaznaczymy na mapie pozycje wszystkich pozostałych oponentów. Podobnie jak w przypadku kamery szpiegowskiej, zobaczymy pozycje przeciwników podczas użycia ulta. Oponenci będą w stanie zmienić swoje pozycje, więc bierzmy pod uwagę, że taka sytuacja mogła mieć miejsce.

Jaki styl gry pasuje do Cypher’a?

Cypher jest postacią skierowaną przede wszystkim do graczy, którzy w boju świetnie sobie poradzą przy pomocy broni palnej, a skille w tym przypadku będą im służyły tylko do pomocy. Pamiętajmy, że umiejętności Cyphera skupiają się na zbieraniu informacji na temat pozycji wrogów i z ich pomocą nie zadamy im żadnych obrażeń. Cypher najlepiej będzie się sprawdzał, gdy dobrze zgramy go z innymi postaciami z teamu.

Aż trzy z czterech umiejętności tego bohatera polegają na gadżetach, które musi rozłożyć na mapie. Powinniśmy ich używać rozważnie, bowiem mamy ich ograniczoną ilość. Dobrym pomysłem jednak będzie czasem skrócenie pozycji, aby rozstawić nasze pułapki lub kamerę w miejscach, gdzie przeciwnik by się tego nie spodziewał. W ten sposób będziemy w stanie bardziej kontrolować sytuację na mapie. Do takich akcji rekomenduję dobranie kompana, który będzie nas ewentualnie ubezpieczał.

Pamiętajmy, że Cypher podczas korzystania z kamery szpiegowskiej nie jest stanie się poruszać. Powinniśmy się na nią przełączać tylko w sytuacjach, gdy wiemy, że nikt nas w tym czasie nie uszkodzi lub, gdy sytuacja naprawdę tego wymaga. Czasem poświęcenie się z naszej strony będzie owocowało mimo wszystko wygraną rundą dla naszej drużyny.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments