Valorant: kim jest Sage? Wezwijcie medyka!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 24.04.2020, 16:20 Aktualizacja: 24.04.2020, 16:20
Oto siódmy bohater z naszego przeglądu postaci z gry Valorant. Poznajcie Sage – healera, który będzie w stanie zadbać o zdrowie swoich towarzyszy. Jest to postać, która na pewno długo będzie w mecie, bowiem cechuje się byciem niejako dodatkowymi życiami dla naszych sojuszników. Kim jest Sage? Co potrafi i dla jakich graczy jest przewidziana?
agenci Valorant - Sage
0 Udostępnień

Artykuł o postaci Sage z gry Valorant porusza następujące temat:

Kim jest Sage?

W Valorancie nie brakuje bohaterów specjalizujących się w konkretnych zadaniach. Na pierwszy rzut oka taką postacią byłaby właśnie Sage, jednakże po krótkich przemyśleniach można dojść do wniosku, że jest to jedna z bardziej wielozadaniowych postaci w grze.

Ta władająca kryształami bohaterka jest w stanie znacznie zwiększyć szanse na wygrane naszej drużyny. W przeciwieństwie do innych championów nie skupia się ona na zadawaniu obrażeń, a wręcz przeciwnie – jest to pierwszy w tym tytule healer.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Sage to bohaterka, której zadaniem przede wszystkim jest leczenie swojego teamu. Jej umiejętności nastawione są na ograniczenie mobilności przeciwników, co możemy wykorzystać do uleczenia w międzyczasie naszego sojusznika lub nawet wskrzeszenia go. Wprowadzenie Sage do drużyny sprawia, że nasz zespół będzie miał dodatkowe szanse na wygranie rundy. Mimo tych cech, dwie z jej umiejętności będziemy w stanie wykorzystać w bardziej elastyczny sposób. Niejednokrotnie zobaczymy ją w roli snajpera, który będzie wpatrywał się w przeciwników z wcześniej niemożliwych dla nas kątów. Na czym polegają umiejętności agentki?

  • Kula Bariery – to umiejętność, dzięki której postawimy kryształową ścianę składającą się 4 bloków. Każdy z nich może zostać zniszczony poprzez ostrzelanie, jednakże wymaga to chwili czasu i amunicji. Sage jest w stanie dowolnie obracać wokół osi y swoją ścianą przed jej postawieniem. Postawienie jej przed siebie sprawi, że ściana wybuduje się pod nogami agentki, co podniesie ją do góry. Ściana nie jest ograniczona jakimkolwiek cooldownem – zniknie tylko po rozwaleniu.
  • Kula Spowalniająca – to pocisk, który możemy odbić od dowolnej ściany. Po kontakcie z podłogą wywoła błyskawiczną krystalizację substancji, która będzie spowalniała wszystkich bohaterów znajdujących się w jej zasięgu. Chodzenie po obszarze Kuli Spowalniającej wywołuje charakterystyczny dźwięki, dzięki któremu będziemy w stanie określić bliżej pozycję przeciwnika będąc za ścianą.
  • Lecząca Kula – to umiejętność bardzo podobna działaniem do zdolności Zenyaty z gry Overwatch. Bohaterka jest w stanie uleczyć całkowite zdrowie wybranego przez siebie sojusznika. Warto zaznaczyć, że umiejętności tej możemy użyć również na sobie.
  • Wskrzeszenie – to ultimate naszej bohaterki. Pozwala ona wskrzesić poległego sojusznika. Ta niezwykle silna umiejętność wiąże się jednak ze sporym ryzykiem śmierci dla Sage oraz dla bohatera, którego wskrzeszamy. Agentka podczas używania tej umiejętności nie tylko jest chwilowo bezbronna, ale również wskrzeszany sojusznik na parę sekund po odrodzeniu się. Umiejętność ta nie przywraca punktów pancerza.

Jaki styl gry pasuje do Sage?

Sage jest bohaterką stworzoną z myślą o byciu medykiem drużyny. Jej umiejętności pozwalają nie tylko na wyleczenie jednego z naszych sojuszników, ale także na wskrzeszenie go. Powinniśmy oszczędzać nasze skille na odpowiedni moment, ponieważ mogą być one niezwykle istotne dla wygrania rundy. Umiejętności te są odpowiednio zbalansowane i użycie ich niekiedy może zaszkodzić drużynie, choć pierwotnie będziemy mieli dobry zamysł ich użycia.

Pamiętajmy, że używając Kuli Spowalniającej oraz Kuli Bariery jesteśmy w stanie przeszkodzić nie tylko przeciwnikom, ale również i naszym sojusznikom. Ograniczenie ruchu lub zablokowanie wizji lub przejścia tymi umiejętnościami w bardzo łatwy sposób może przyczynić się do przegranej rundy. Używajmy komunikacji z naszymi teammate’ami, aby każdy nasz ruch odpowiednio skoordynowany z resztą zespołu.

Granie jako Sage niekoniecznie musi się sprowadzać tylko i wyłącznie do roli healera. Wartą uwagi jest Kula Bariery, dzięki której dostaniemy się w miejsca niedostępne dla innych bohaterów. Używając tej umiejętności niejednokrotnie zdobędziemy przewagę wysokości nad naszymi oponentami. Możemy jej użyć również do opóźnienia rozbrojenia Spike’a – wystarczy, że schowamy go za naszą ścianą.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments