Valorant: Kim jest Viper? Wszystko o mistrzyni trucizny

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 15.04.2020, 14:13 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:36
Oto trzeci bohater z naszego przeglądu postaci z gry Valorant. Poznajcie Viper – największego toxica wśród agentów najnowszej produkcji Riot Games. To jedna z najbardziej kluczowych postaci w kwestii szybkiego i sprawnego przejęcia bomb site’u, więc zachęcam do zapoznania się z poniższym spisem tej postaci. Każdy gracz powinien móc efektywnie operować tą bohaterką, aby w razie czego wspomóc team.
agenci Valorant - Viper
9 Udostępnień

Artykuł o postaci Viper z gry Valorant porusza następujące tematy:

  • OPIS
  • UMIEJĘTNOŚCI
  • GAMEPLAY
  • INNI AGENCI

Kim jest Viper?

Viper to agentka skupiająca się na zadawaniu obrażeń w czasie, ograniczaniu wizji i przejmowaniu obszarów mapy. Choć sama jest odporna na swoją truciznę poprzez specjalny kostium, reszta graczy będzie bardzo na nią podatna. Na pierwszy rzut oka przypomina mi połączenie Singeda i Akali z League of Legends i jest to na pewno trafne porównanie. Gracze tych postaci powinni odnaleźć w gameplayu Viper coś dla siebie.

Bohaterka ta podczas meczy będzie idealna do kontrolowania sytuacji na mapie. W obecnej mecie Valorant praktycznie każdy team ją posiada, ponieważ przyspiesza ona zdobycie celu podczas rundy.

Na czym polegają umiejętności bohaterki?

Viper wyróżnia się na tle pozostałych postaci nie tylko stylem gry, ale również specjalnie zaprojektowanym dodatkowym elementem interfejsu. Mowa tutaj o wskaźniku toksycznego paliwa, który odnajdziemy pośrodku na dole ekranu między naszymi umiejętnościami. Pasek ten wskazuje nam ile paliwa jeszcze możemy zużyć na umiejętności zwane Toksyczną Chmurą i Toksyczną Zasłoną. Używanie tych umiejętności spowoduje spadek wartości posiadanego paliwa. Aby odzyskać paliwo, wystarczy, że nie będziemy korzystali przez moment ze skilli zużywających go. Kiedy użyjemy obu tych umiejętności naraz, paliwo będzie zużywane znacznie szybciej. Przyjrzyjmy się zatem umiejętnościom Viper:

  • Jadowite Ukąszenie – to granat, który na sporym obszarze spryska podłoże toksycznym kwasem. Gracze, którzy na niego wejdą będą otrzymywać obrażenia co ułamki sekund oraz będą spowolnieni. Używając tej umiejętności, bądźmy uważni, aby nie przegrać przez nią rundy. Nie tylko przeciwnicy są na tę umiejętność podatni, ale także nasi sojusznicy, choć otrzymują oni maksymalnie tylko 33% obrażeń względem obrażeń, które mogą otrzymać oponenci.
  • Toksyczna Chmura – to toksyczny granat dymny, który pokryje obszar, w którym zostawimy go. Emisję Toksycznej Chmury możemy aktywować zdalnie oraz w każdej chwili ewentualnie ją dezaktywować. Skill ten nie tylko ogranicza widoczność, ale również zadaje obrażenia w czasie. Warto nadmienić, że nie jest on w stanie zabić przeciwnika – pozostawi go maksymalnie z jednym punktem zdrowia. Użycie tej umiejętności zużywa toksyczne paliwo bohaterki, więc musimy cały czas mieć na uwadze, ile go jeszcze posiadamy. Emiter Toksycznej Chmury jesteśmy w stanie podnieść, aby użyć go ponownie.
  • Toksyczna Zasłona – to ściana blokująca pole widzenia obustronnie. Viper podczas użycia tej umiejętności wystrzeliwuje parę dronów przed siebie, które następnie po aktywacji utworzą podłużną zasłonę, która pozbawi wizji przez część mapy. Oprócz tego utworzona ściana zadaje obrażenia każdemu, kto przez nią przejdzie. Nie jesteśmy w stanie wystrzelić dronów przez ścianę, aczkolwiek można ich użyć wystrzeliwując je od góry, aby ominąć w ten sposób przeszkodę. To drugi skill, który zużywa nasze paliwo. Podobnie do Toksycznej Chmury, umiejętność tę możemy w każdej chwili wyłączyć, by naładować ponownie paliwo.
  • Gniazdo Żmij – to ultimate polegający na pokryciu sporego obszaru polem znacznie ograniczającym pole widzenia i punkty zdrowia wszystkich postaci. Umiejętność ta jest w stanie trwać wiecznie, ale tylko pod warunkiem, że Viper będzie się cały czas znajdować wewnątrz. W momencie, kiedy agentka wyjdzie poza obszar swojego ultimate’a, rozpocznie się odliczanie, po którym ult zniknie. Podczas tego odliczania jesteśmy w stanie wrócić do środka obszaru, aby przerwać anulowanie umiejętności. Warto nadmienić, że mimo gorszej widoczności dla innych graczy wewnątrz Gniazda Żmij, Viper widzi wszystkich jeszcze lepiej, ponieważ są oni podświetleni czerwoną obwódką, która idealnie się wybija na zielonym tle.

Jaki styl gry pasuje do grania Viper?

Viper to postać przede wszystkim świetna przejęcia danego bomb site’u, podłożenia bomby i trzymania punktu. Jej ultimate idealnie się do tego nadaje, a odbicie bs-a powinno być sporym wyzwaniem dla naszych przeciwników. Umiejętność ta nada się również do próby odbicia danego bomb site’u, gdyż zablokuje ona pole widzenia enemy teamu, który podłożył bombę. Problemem jednak może być to, że zdolność ta nie blokuje nadlatujących pocisków, więc jeżeli przeciwnicy wiedzą dokładnie, gdzie podłożyli bombę, powinni oni sobie z nami poradzić strzelając w odpowiednim kierunku.

Choć umiejętności opisywanej agentki są niezwykle silne, połowa z nich jest ograniczona wskaźnikiem toksycznego paliwa. Dobrym pomysłem jest po prostu rozłożenie Toksycznej Chmury i Toksycznej Zasłony na mapie, aby użyć ich w odpowiednim momencie. Używanie tych umiejętności od razu bez większej potrzeby mija się z celem, bo mogą nam się przydać później, a paliwa mamy przecież ograniczoną ilość. Są to umiejętności niezwykle potrzebne do kontrolowania obszaru. Dobrym ich wykorzystaniem będzie na pewno próba przejęcia bomb site’u, ponieważ ich główną zaletą jest ograniczenie wizji. Możemy je także wykorzystać, aby w takiej sytuacji zmusić przeciwników do zdradzenia swoich pozycji, gdy będą ostrzeliwać obszary tych umiejętności szukając nas w środku.

Podobnie jak w przypadku agenta Breach, musimy brać cały czas pod uwagę to, czy naszymi umiejętnościami przypadkiem nie zaszkodzimy naszej drużynie. Dobra komunikacja to podstawa w tym przypadku, więc rekomenduję używanie komunikatora głosowego. Pamiętajmy, że Valorant to gra zespołowa i niezależnie od tego, jak dobrzy byśmy nie byli, nie będziemy w stanie wygrać całego meczu całkowicie sami.

Grając Viper należy nie tylko brać pod uwagę pozycje naszych przeciwników, ale także naszego teamu. Nasze skille nie tylko będą ograniczały wizji oponentom, ale również naszym teammate’om, o zadawaniu im obrażeń nie wspominając. Mimo toksyczności tej postaci, nie rekomenduję jej nikomu, kto w grach drużynowych objawia się byciem również toksycznym – bardzo łatwo będzie w ten sposób dostać bana za uprzykrzanie życia innym.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments