Valorant: kim jest Jett? Poznajcie asasyna-entry fraggera

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 27.04.2020, 14:58 Aktualizacja: 27.04.2020, 14:58
Oto ósmy już bohater z naszego przeglądu postaci z gry Valorant. Poznajcie Jett – asasyna, który idealnie poradzi sobie w sytuacjach pod presją. Postać ta jest skierowana dla entry fraggerów oraz graczy ceniących sobie grę solową. Jest to cenna postać, którą na pewno warto mieć w swojej drużynie. Kim jest Jett? Co potrafi i kto sobie z nią najlepiej poradzi?
agenci Valorant - Jett
0 Udostępnień

Artykuł o postaci Jett z gry Valorant porusza następujące temat:

Kim jest Jett?

Jett to bohaterka skierowana przede wszystkim do graczy, którzy świetnie sobie poradzą pod presją w szybkich i dynamicznych sytuacjach. To bohaterka, która będzie w stanie samodzielnie wygrać clutcha przeciwko sporej ilości przeciwników. Cechuje się niezwykłą szybkością oraz może się dostać w miejsca niedostępne dla większości innych agentów. Przy pomocy jej ultimate’a będzie w stanie samodzielnie wybić całą przeciwną drużynę.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Umiejętności Jett sprawiają, że jest ona świetną postacią dla graczy ceniących sobie solową grę. Bohaterka ta przypomina swoim stylem gry Katarinę i Akali z League of Legends. Jej styl gry będzie pasował idealnie dla wszystkich entry fraggerów. Jej umiejętności jednocześnie należą do tych najprostszych w grze, jednakże dobre wykorzystanie ich będzie zależało tylko i wyłącznie od umiejętności gracza, który się w nią wcieli. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju asasyn Valoranta. Dlaczego? Spójrzcie na jej umiejętności:

  • Zasłona Chmur – to pocisk, który po wybuchu zmienia się w ogromną kulę wiatru blokującą wizję niczym smoke. Przytrzymując przycisk aktywacji umiejętności pocisk podczas swojego lotu będzie podążał za naszym celownikiem. Oznacza to, że możemy nakierować pocisk tak, aby podkręcony skręcił w danym kierunku. Uwaga! Perfekcyjne opanowanie podkręcenia pocisku jest dosyć trudne i często będziemy mogli w ten sposób ograniczyć wizję w miejscu, gdzie tego nie chcieliśmy zrobić.
  • Prąd Wstępujący – to wysoki dodatkowy skok, którego może użyć Jett, by dostać się w niedostępne dla niej normalnie pozycje. Skill ten jest niezwykle przydatny do zaskoczenia wrogów np. poprzez objęcie wysokiej pozycji snajperskiej.
  • Pomyślny Wiatr – to dash, którego możemy użyć w dowolnym kierunku. Otrzymamy dodatkową możliwość użycia tej umiejętności po dokonaniu każdych dwóch fragów. Warto wspomnieć, że po użyciu dasha Jett musi chwilę odczekać, zanim będzie mogła z powrotem używać broni palnej.
  • Burza Ostrzy – to ultimate bohaterki. Wokół rąk Jett pojawia się 5 lewitujących noży, które możemy wystrzelić w danym kierunku pojedynczo lub wszystkie naraz. Trafienie w głowę spowoduje natychmiastowe zdobycie fraga. Po pokonaniu przeciwnika za pomocą tej umiejętności ilość posiadanych noży powraca do ilości 5 sztuk.

Oprócz tego nadmienię, że Jett posiada również umiejętność pasywną, która pozwala jej powolnie opadać w dół. Aby aktywować ten efekt, musimy przytrzymać podczas bycia w powietrzu przycisk odpowiadający za skok.

Jaki styl gry pasuje do Jett?

Tak jak widzicie, Jett to istny asasyn. Dwa z jej skilli skupiają się na mobilności, jeden to chwilowe ograniczenie wizji, a ultimate to istna męka dla enemy teamu. Rozkład tych umiejętności sprawia, że Jett ma jedno konkretne zadanie – wyeliminować przeciwników. Postać ta z tego powodu jest rekomendowana przeze mnie dla entry fraggerów i wszystkich narwańców, którzy jako pierwsi muszą zdobyć fraga w rundzie.

Dobre granie Jett to przede wszystkim używanie umiejętności w odpowiedniej kolejności. Zasłona Chmur idealnie będzie się nadawała do dynamicznego odcięcia wizji dla przeciwników w sytuacjach podbramkowych, kiedy to enemy team „przyciśnie nas do ściany”. Nie używajmy Pomyślnego Wiatru i Prądu Wstępującego w momentach, kiedy nie mamy planu na sensowne ich użycie.

Uważajmy szczególnie na Pomyślny Wiatr, ponieważ jesteśmy przez jego użycie chwilowo obezwładnieni. Skill ten rekomenduję pozostawić sobie na moment, kiedy wiemy, że za moment możemy użyć naszego ultimate’a. Korzystając z niego pamiętajmy, że najważniejszy jest nasz movement. Burza Ostrzy będzie trafiała dokładnie tam, gdzie wycelujemy, ponieważ celowanie z tego skilla jest na zasadzie „pixel perfect” – trafimy dokładnie tam, gdzie celujemy w danym momencie.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bubek
Bubek
4 lat temu

Dodajcie reyne 😉

Michał Małysa
Admin
4 lat temu
Reply to  Bubek

Postaramy się to zrobić jak najszybciej!