Valorant. Epizod 1. rozpoczęty. Ignition to jego oficjalna nazwa

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.06.2020, 11:49 Aktualizacja: 7.07.2021, 12:40
Wraz z premierą Valorant ruszy 1. Epizod gry Riot Games. Tak bowiem twórcy LoL-a nazywają sezony w swojej debiutanckiej strzelance taktycznej skupionej na grze sieciowej. Jakich zmian w kwestii map oraz agentów powinniśmy się spodziewać? Ile kosztował będzie battle pass Valorant w pierwszym sezonie? Zapraszamy do przedpremierowego podsumowania!
valorant - mapa ascent
0 Udostępnień

Artykuł, w którym opisujemy Valorant. Epizod 1, porusza następujące tematy:

Kiedy rusza 1. epizod Valorant?

Start 1. epizodu Valorant pt. Ignition przewidziany jest na 2 czerwca 2020 roku. Wtedy też zaplanowana została premiera Valorant, czyli nowej strzelanki taktycznej o sporych zakusach esportowych. Zanim jednak przyjdzie nam oglądać turnieje z nagrodami sięgającymi milionów dolarów, po produkcji Riot Games warto będzie rozejrzeć się samemu. Co przyniesie 1. sezon gry?

Co ciekawe, w dzień premiery Valorant oraz startu 1. epizodu nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących fabularnego wątku sezonu pierwszego. Nazwa „Ignition” padła po raz pierwszy w portugalskim trailerze gry, nową bohaterką będzie pochodząca z Meksyku Reyna, a różne szczegóły ze zwiastuna podpowiadają nam klimaty południowoamerykańskie. Niezbyt dobrze wiąże się to jedynie z nową mapą Ascent.

Zgodnie z przewidywaniami nową mapą jest Ascent

Już w kwietniu informowaliśmy, że wraz z 1. sezonem w Valorant pojawią się nowe mapy. – W teksturach jest dużo włoskich napisów. Sądzę, że to Wenecja, ponieważ niektóre tekstury odwołują się do kanału. Jest również tekstura gondoli. Dwa sklepy na mapie to sklep z przynętami oraz sklep z łodziami. Lampy uliczne wyglądają jak te w Wenecji, ale może to styl charakterystyczny dla Włoch. W plikach znajdują się także modele i tekstury rusztowań – cytowaliśmy dataminera mającego wgląd w kilka szczegółów związanych z Ascent.

O tym, czy i jak mapa pierwszego sezonu Valorant wiązać będzie się albo z Wenecją, albo z klimatami meksykańsko-brazylijskimi, przekonamy się po starcie 1. epizodu.

Nowa agentka ma meksykańskie korzenie

Wspomnieliśmy już, że meksykańskie korzenia ma nowa agentka Valorant – Rayne. Została zaprezentowana przez Riot Games na filmiku promocyjnym na Twitterze. Umiejętności Reyny orbitują wokół unikatowego dla niej zasobu – Soul Orb. Bierze się on z zabijanych wrogów i może być zmieniony w punkty zdrowia, obrony lub zwiększać moc ataku.

Od 1. epizodu Valorant zagramy więc następującymi postaciami:

Przed startem 1. sezonu przejrzyjcie jednak koniecznie zmiany i balanse wprowadzone przez Patch 1.0 w Valorant.

Valorant. Battle Pass w 1. epizodzie

Podobnie jak inne sieciowe strzelanki z Fortnite na czele, również Valorant będzie miał system battle passów. Nie ma jeszcze żadnych informacji za ile kupimy przepustkę i jakie nagrody przyniesie wypełnianie kolejnych zadań, ale informacja ta powinna być kwestią godzin.

W zdobywaniu kolejnych poziomów oraz nabywaniu battle passów w następnych sezonach kluczową rolę odgrywać mają Radiant Points. Karnet na 1. sezon Valorant kosztować ma około 1000 punktów, które możemy powoli zbierać lub natychmiastowo otrzymać po zakupieniu odpowiedniego przedmiotu w sklepie mikrotransakcyjnym (kosztować ma około 50 zł).

W ramach battle pass dostępne będzie 50. sezonów. W wersji płatnej karnetu zdobędziemy oczywiście znacznie więcej przedmiotów i usprawnień kosmetycznych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments