Valorant: kim jest Sova? Wszystko o drapieżnym łuczniku

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 21.04.2020, 12:37 Aktualizacja: 21.04.2020, 12:37
Oto piąty bohater z naszego przeglądu postaci z gry Valorant. Poznajcie Sova – drapieżnika wyposażonego w łuk, który podczas meczów będzie się skupiał na tropieniu przeciwników i zadawaniu im obrażeń. Bohater ten świetnie nadaje się dla graczy, którzy cenią sobie grę solową, ale także świetnie sprawdzi się w formie obserwatora, który będzie wskazywał sojusznikom pozycje wrogów.
agenci Valorant - Sova
0 Udostępnień

Artykuł o postaci Sova z gry Valorant porusza następujące tematy:

Kim jest Sova?

Sova to agent bardzo przypominający Hanzo z gry Overwatch. Ich podobieństwo opiera się na designie i umiejętnościach. Podobnie, jak w przypadku łucznika z gry Blizzarda, umiejętności Sovy służą do ataku, ale także do zdobywania wizji na mapie i nie należą do wymagających.

Mimo to granie tą postacią na pewno będzie efektywne, a w internecie nie zabraknie niebawem efektownych zagrań tym bohaterem. Sova podczas meczy będzie idealny do inicjowania pojedynków i szukania przeciwników.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Sova ma bardzo dużo wspólnego również z drapieżnikiem, którego nazwę wymawiamy w ten sam sposób. Grając nim będziemy mieli na celu wypatrywanie przeciwników, tak abyśmy my lub nasi sojusznicy mogli na nich zapolować. Oto skille naszego bohatera:

  • Sowi Dron – to umiejętność pozwalająca wysłać latającego drona, którym swobodnie będziemy mogli poruszać się w powietrzu w dowolnym kierunku. Nie służy on do zadawania obrażeń, a do szukania oponentów tam, gdzie jeszcze nie zbadaliśmy terenu. Przeciwników możemy odpowiednio oznaczać strzelając do nic z drona, co sprawi, że przeciwnik będzie się nam i naszym sojusznikom pokazywał przez parę sekund przez ściany. Uwaga! Dron nie jest nieśmiertelnym obiektem i z łatwością może być zestrzelony przez kogoś z przeciwnej drużyny.
  • Strzała-Piorun – to umiejętność, dzięki której wystrzelimy z łuku strzałę zadającą obszarowe obrażenie w miejscu trafienia. Dwukrotne trafienie tym skillem powinno bez problemu pokonać wrogów bez opancerzenia. Ważne jest to, że możemy regulować to, gdzie nasza strzała poleci. Po pierwsze im dłużej przytrzymamy naciągnięcie cięciwy, tym dalej strzelimy. Po drugie mamy możliwość regulowania po ilu odbiciach od powierzchni strzała wybuchnie. Standardowo jest ta ilość ustawiona na 0 (strzała wybuchnie przy pierwszym kontakcie), ale możemy to zmienić ewentualnie na 1 lub 2 odbicia.
  • Strzała Zwiadowcza – to umiejętność działająca na podobnej zasadzie, co Strzała-Piorun, jednakże zamiast zadawać obrażenia wokół, na jeszcze większym obszarze odkrywa wizję, co sprawi, że będziemy tymczasowo widzieć przeciwników przez ściany. Obszar ten jest ogromny i przy pomocy takiej strzały bez problemu zobaczymy wszystkie pozycje przeciwników na którymkolwiek bomb site. Podobnie jak poprzednio opisywany skill, możemy tutaj regulować napięcie cięciwy i ilość odbić strzały.
  • Furia Łowcy – to ultimate Sovy. Agent wyciąga łuk i wystrzeliwuje maksymalnie trzy strzały, które przechodzą przez wszelkie przeszkody i powierzchnie. Pociski zadają nie tylko sporo obrażeń, ale oznaczają na mapie wszystkie trafione cele. Warto wspomnieć, że używając tej umiejętności bardzo ograniczamy naszą mobilność, więc możemy w ten sposób łatwo zginąć. Używajmy tego ulta tylko wtedy, gdy mamy pewność, że nie wystawimy się na śmierć. Rekomenduję używanie go bezpośrednio za jakąś powierzchnią, aby przeciwnik nie mógł nas w tym czasie zestrzelić.

Jaki styl gry pasuje do Sovy?

Sova to agent bardzo zrównoważony pod względem swoich umiejętności. Część z nich wykorzystamy bezpośrednio do okrywania naszych przeciwników, a część do zadawania obrażeń. Bohater ten świetnie powinien się sprawdzić w rękach początkujących graczy, ale też Ci bardziej doświadczeni wykorzystają go świetnie do zagrań solo i drużynowych. Dynamika tej postaci sprawia, że bez problemu wykorzystamy go właśnie samodzielnie lub zgrywając go z umiejętnościami naszych sojuszników.

Używajmy umiejętności Sovy rozważnie. Pamiętajmy, że mamy ich ograniczoną ilość na rundę. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze pewni naszych umiejętności strzeleckich, zawsze możemy używać go głównie do przekazywania sojusznikom informacji na temat pozycji wroga. Choć nasze skille ukazują ich tylko na parę sekund, zawsze możemy podtrzymać informację o pozycji oponenta poprzez powiedzenie tego na czacie głosowym. Nie każdy z naszych sojuszników musiał akurat w danej chwili patrzeć w kierunku mapy, gdzie oznaczyliśmy kogoś z enemy teamu.

Uważajmy na nasze umiejętności, bo przez nie możemy stać się łatwym celem. Sowi Dron może wznieść się w powietrze tylko na parę sekund – oznacza to, że przeciwnik łatwo wywnioskuje, gdzie aktualnie się znajdujemy po torze lotu drona. Używajmy odbić strzał w większości sytuacji. W ten sposób zamaskujemy naszą pozycję, z której wystrzeliliśmy z łuku, a nawet odpowiednio będziemy mogli to wykorzystać, aby zwabić w określone miejsce wroga. Z ultimate’a korzystajmy tylko wtedy, kiedy jego spowolnienie nie sprawi, że będziemy łatwym do trafienia celem.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments