Valorant: kim jest Brimstone? Wszystko o agencie!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 17.04.2020, 16:08 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:36
Oto czwarty bohater z naszego przeglądu postaci z gry Valorant. Poznajcie Brimstone’a, czyli bohatera specjalizującego się w kontroli mapy i wspomaganiu swojego teamu. Kim jest? Co potrafi i jakim stylem gry się cechuje? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedzi w tym artykule!
agenci Valorant - Brimstone
0 Udostępnień

Artykuł o postaci Brimstone z gry Valorant porusza nastepujące tematy:

  • OPIS
  • UMIEJĘTNOŚCI
  • GAMEPLAY
  • INNI AGENCI

Kim jest Brimstone?

To agent – komandos. Swoimi skillami i wyglądem bardzo przypomina Żołnierza 76 z gry Overwatch. Postać ta skupia się kontroli mapy i wspomaganiu naszej drużyny. W przeciwieństwie do wcześniej opisywanych postaci, każda z jego umiejętności znacznie się różni od siebie, co sprawia, że postać ta powinna elastycznie dopasowywać się do najróżniejszych sytuacji podczas meczy.

Mimo różnorodności tej postaci, każdy z początkujących graczy Valorant powinien z łatwością opanować grę tym bohaterem, ponieważ nie należy on do najtrudniejszych agentów w taktycznej grze FPS od Riot Games.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Umiejętności agenta nie należą do przekombinowanych, wręcz przeciwnie. Jego ataki skupiają się na kontroli mapy i wspomaganiu sojuszników. Każdy z jego skilli skupia się na czymś innym. Grając Brimstone’em będziemy w stanie wzmocnić ataki naszej drużyny, ograniczyć przeciwnikom wizję lub zadać im obszarowe obrażenia. Przyjrzyjmy się im:

  • Nadajnik Stymulujący – to małe urządzenie służy do wzmacniania ataków wszystkich graczy znajdujących się w jego promieniu. Buff przyspiesza wszelkie możliwe prędkości związane ze strzelaniem z broni o 10%, takie jak szybkostrzelność, przeładowanie, zmiana orężu i czas, w którym zeruje nam się rozrzut broni. Kiedy opuścimy zasięg Nadajnika Stymulującego, jeszcze przez 4 sekundy będziemy pod jego wpływem. Pamiętajcie, że buff ten działa na każdego gracza, nie tylko na naszych sojuszników, ale także na drużynę przeciwną.
  • Podpalacz – to dalekosiężny granatnik, który wystrzeli pocisk wybuchający na niewielkim obszarze koktajlem Mołotowa. Każdy gracz będzie otrzymywał obrażenia w czasie, jeżeli wejdzie w podpalone pole. Sporą zaletą tej umiejętności jest jej ogromny dystans oraz to, że pocisk wybuchnie dopiero w przypadku drugiego kontaktu z powierzchnią. Pozwoli nam to używać tej broni z wielu różnych miejsc na mapie.
  • Podniebny Dym – to niezwykle silna i łatwa w użyciu umiejętność. Po aktywacji Brimstone będzie w stanie zrzucić z nieba aż 3 pociski dymne, które ograniczą wizję w danym punkcie. To wszystko przy pomocy interaktywnej mapy, gdzie klikając myszką wybieramy dokładne miejsca zrzutu granatów. Umiejętność ta przyda się zarówno w defensywie jak i w ataku. Warto nadmienić, że nie jesteśmy w stanie zrzucić pocisków w każde miejsce na mapie, a tylko w te w naszym zasięgu, który mimo wszystko i tak jest ogromny.
  • Ostrzał Orbitalny – to ultimate naszego bohatera. Za jego pomocą na identycznej mapie, co w przypadku Podniebnego Dymu, ześlemy na spory obszar salwę wiązki laserowej, która będzie zadawała obrażenia w czasie każdemu napotkanemu graczowi. Umiejętność ta nada się szczególnie w przypadku podbramkowych sytuacji lub kiedy to połączymy ją z umiejętnościami innych bohaterów – np. Breacha potrafiącego spowolnić przeciwników.

Jaki styl gry pasuje do grania Brimstone’m?

Brimstone należy do bardzo przydatnych postaci i jednocześnie nie jest trudny do zrozumienia czy samego grania nim. Rekomendujemy go nowym graczom Valorant, bo jego skille nie wymagają umiejętności zręcznościowych, a głównie taktycznych. Brimstone skupia się na kontrolowaniu mapy i wzmacnianiu naszych pozycji. Gra zespołowa w przypadku Brimstone’a jest bardzo ważna właśnie z tego powodu. Dobra komunikacja i skoordynowane akcje to podstawa umiejętnego wykorzystania opisywanego agenta.

Tak jak wyżej wspominałem, bohater ten sprawdzi się zarówno w defensywnie, jak i w ataku. Nie powinniśmy mimo wszystko zużywać ładunków skilli od razu, a raczej poczekać na odpowiedni moment. Broniąc pozycji, do których jest parę wejść, zużyjmy pojedynczo granaty dymne, aby odjąć sobie jedną z pozycji, których musimy dopatrywać. Pamiętajmy, że w grach esportowych bardzo często los rozgrywki nie zależy od tego, która z drużyn jest silniejsza, a od tego która z drużyn lepiej wykorzysta błędy przeciwników i sama ich mniej popełni.

Każdy z graczy próbujących swoich sił w rozgrywkach grając Brimstone’em powinien brać pod uwagę, że jest nim również bardzo łatwo uprzykrzyć mecz swoim sojusznikom, a możemy to zrobić dosłownie każdym skillem. Podpalacz może zadać im obrażenia, Podniebny Dym może zabrać potrzebną wizję, Nadajnik Stymulujący może wzmocnić także przeciwników, a naszym ultimate’em możemy uszkodzić także naszą drużynę. Sentencja, w myśl której „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność” pasuje tutaj jak ulał.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments