Valorant: kim jest Phoenix? Poznajcie ognistego chłopaka!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 30.04.2020, 14:33 Aktualizacja: 30.04.2020, 14:33
Czas na dziewiątego i jednocześnie przedostatniego bohatera z fazy beta gry Valorant, którego opiszemy w ramach naszego przeglądu. Poznajcie Phoenix – bohatera, który potrafi się zrespić kilka razy na mecz. Jego ogniste umiejętności świetnie sprawdzą się w obronie i w ataku. Kim jest? Co potrafi i w czyich rękach dobrze się sprawdzi?
agenci Valorant - Phoenix
0 Udostępnień

Artykuł o postaci Phoenix z gry Valorant porusza następujące temat:

Kim jest Phoenix?

Opisywany w tym artykule bohater to czarnoskóry młodzieniec obdarzony ognistymi mocami. Świetnie się sprawdzi w drużynie dla graczy, którzy będą często wystawieni na walkę solo. Jego umiejętności można wykorzystać dowolnie – świetnie się sprawdzi iw obronie, i na ataku. Dzięki jego ultimate’owi będziemy w stanie poświęcić się bez utraty życia, co niejednokrotnie zadecyduje o wygranej rundzie dla naszego zespołu.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Phoenix to agent skupiający się na bezpośrednim ataku w siły drużyny przeciwnej. Posiada on specjalną umiejętność pasywną, która sprawia, że część jego ognistych umiejętności będzie go leczyć. Opanowanie jego umiejętności może zająć trochę czasu ze względu na nakierowywanie ich podczas rzucania.

Dwie z posiadanych przez niego umiejętności mogą zmienić swój tor lotu według naszego uznania. Bohater ten przede wszystkim powinien być pickowany przez entry fraggerów oraz przez graczy, którzy będą jako ostatni rotować ze swoich Bomb Site’ów. Na czym polegają jego umiejętności?

  • Pożoga – to ściana ognia ograniczająca widoczność. Każdy z innych graczy będzie otrzymywał od niej obrażenia, kiedy będzie miał z nią bezpośredni kontakt. Phoenix będący w kontakcie z nią będzie regenerował swoje zdrowie. Podczas użycia umiejętności możemy nakierować ją w dowolnym kierunku, aby odpowiednio skręciła – pozwoli to zasłonić wiele pozycji jednocześnie.
  • Podkręcona Piłka – to granat typu flash, którym podczas rzucania możemy pokierować w lewo lub w prawo. Umiejętność ta oślepi wszystkich wokół. Umiejętność ta jest niezwykle trudna do użycia ze względu na nietypowy tor lotu. Warto na trybie treningowym spróbować jej użyć parę razy, by wiedzieć jak z niej korzystać podczas meczy.
  • Gorące Dłonie – to kula ognia, która po wylądowaniu podpali obszar wokół. Atak ten będzie zadawał wszystkim innym graczom obrażenia rozłożone w czasie. Phoenix wchodząc w ogień będzie natomiast odzyskiwał zdrowie.
  • Drugie Podejście – to ultimate bohatera. Czyni Phoenixa postacią kamikadze mogącą powrócić po paru sekundach do miejsca, gdzie aktywował tę umiejętność. Wszelkie zadane mu obrażenia lub nawet śmierć nie będą zaliczone po powrocie. Miejsce powrotu Phoenixa jest widoczne dla każdego gracza, więc używając tej umiejętności powinniśmy mieć to na uwadze.

Jaki styl gry pasuje do Phoenix?

Phoenix to przede wszystkim postać typu szturmowiec. Oznacza to, że bohater ten będzie rozpoczynał atak na przeciwną drużynę, aczkolwiek osobiście uważam, że świetnie sprawdzi się również w obronie. Każdą z jego umiejętności możemy użyć również w ramach defensywy – Pożogą i Gorącymi Dłońmi będziemy w stanie zablokować rush przeciwników, Podkręcona Piłka również sobie nieźle w tym przypadku powinna poradzić, choć jej zastosowanie powinno znaleźć dobre miejsce także w przypadku clutch’y, o ulcie nie wspominając.

Pamiętajmy, że dwie z naszych umiejętności są w stanie nas wyleczyć. Użyjmy Pożogi lub Gorących Dłoni w sytuacji, gdy mamy mało życia. Tak jak wyżej wspominałem, Phoenix będzie dobrze sobie radził przy odbijaniu Bomb Site’ów – jak najdłuższe przetrwanie naszej postaci będzie często kluczowe dla wygrania rundy.

Powinniśmy uważać na to gdzie i kiedy użyliśmy Drugiego Podejścia. W momencie użycia pozostawiamy na podłodze znacznik, który symbolizuje miejsce naszego odrodzenia po zakończeniu trwania zdolności. Jeżeli przeciwnicy zobaczą ten punkt, doskonale będą wiedzieli, gdzie mają celować w momencie odrodzenia Phoenixa. Dobrym pomysłem jest uruchamianie naszej najsilniejszej zdolności w miejscu, do którego przeciwnik nie będzie miał dostępu.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments