Valorant: kim jest Omen? Żniwiarz z Overwatch również tutaj!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 2.06.2020, 13:26 Aktualizacja: 2.06.2021, 13:27
Oto dziesiąty i jednocześnie ostatni artykuł z serii poradników na temat podstawowej dziesiątki bohaterów dostępnych w Valorant. Na sam koniec Omen – bohater, którego porównania do Żniwiarza z Overwatcha po prostu musiały dotknąć. Na czym polegają umiejętności agenta i do jakich graczy jest skierowany?
agenci Valorant - Omen
0 Udostępnień

Artykuł o postaci Omen z gry Valorant porusza następujące temat:

Kim jest Omen?

Opisywany w artykule bohater to zakapturzona postać, której mrok nie zna granic. Wygląd bohatera sprawia, że budzi on w pierwszej chwili niezbyt pozytywne odczucia. Rękawice stylizowane na pazury, owinięte pasami ubranie przypominające bandaże mumii i brak widocznej twarzy sprawiają, że jest to jeden z najbardziej przerażająco wyglądających bohaterów w całym Valorant.

Bohater ten świetnie sprawdzi się na ataku oraz w defensywie ze względu na swój zakres umiejętności teleportacyjnych i ograniczających wizję. To postać, która sporo zrobi dla drużyny w rękach nowych i bardziej doświadczonych graczy.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Omen to bohater typu Kontroler. Jego umiejętności będą skupiały się na ograniczeniu wizji przeciwnika oraz teleportacji w określone miejsce – mimo to, że dwie z jego 4 umiejętności na to pozwalają, nie sprawiają, że bohater przez to jest zdolny do zawrotnie szybkiej ucieczki. Świetnie poradzi sobie w rękach większości graczy niezależnie od specjalizacji. To jeden z bohaterów, który nada się w sam raz do gry solo oraz teamplayu. Opis umiejętności wygląda następująco:

  • Krok w Mrok – to średniodystansowy teleport, dzięki któremu przeniesiemy się w niedalekie miejsce dostępne w naszym polu widzenia. Podnosząc odpowiednio do góry kursor, będziemy w stanie przenieść się na wyżej osadzone podłoża takie jak skrzynie czy parapety okien i balkonów.
  • Paranoja – to pocisk przechodzący przez ściany, który ograniczy wizję każdego napotkanego celu. Przeciwnik trafiony przy pomocy Paranoi będzie widział jedynie najbliższe otoczenie, a ograniczone pole widzenia będzie przemieszczało się wraz z graczem.
  • Mroczna Osłona – to smoke, którym możemy zablokować wizję. Specjalność tej umiejętności cechuje się możliwością puszczenia przez ściany oraz możemy go użyć na odpowiedniej wysokości. Umiejętność ta przyda się do zablokowania wizji wysoko osadzonym przeciwnikom.
  • Z Cieni – to ultimate Omen’a. To bardzo podobna umiejętność do Kroku w Mrok – również pozwala na teleportację, jednakże w tym przypadku jest ona globalna. Dzięki temu skillowi będziemy w stanie przeteleportować się w dowolne miejsce na mapie. Dzięki temu w ciągu 3 sekund zjawimy się na innym bomb site’cie czy uciekniemy przeciwnikowi. Ważne: po pierwsze w miejscu teleportacji przed jej dokonaniem pojawia się znacznik, którego przeciwnik jest w stanie z łatwością zniszczyć, by anulować użycie teleportu. Po drugie po teleportacji będziemy łatwym celem, by otrzymać od razu strzał w głowę. Po trzecie użycie Z Cieni wywoła globalne odtworzenie dźwięku sygnalizującego zainicjowanie ulta, co będzie słyszane przez obie drużyny.

Jaki styl gry pasuje do Omen’a?

Wcześniej wspomniane w artykule porównanie Omena do Żniwiarza z Overwatch jest jak najbardziej trafne. Główną zaletą bohatera są wspomniane wcześniej umiejętności teleportacyjne, których dobre wykorzystanie może zaważyć o losach rundy lub całego meczu, naciskając właśnie na dobre wykorzystanie. Umiejętności te castują się chwilę, co sprawia, że możemy być łatwym celem wtedy dla naszych przeciwników.

Druga połowa umiejętności służy przede wszystkim do ograniczenia wizji naszym oponentom. Choć skille te sprawdzą się w przypadku gry solo, najlepiej je jednak zużyjemy, gdy odpowiednio wykorzystamy informacje od naszych sojuszników na temat pozycji przeciwnej drużyny. By odpowiednio poprowadzić ładunki, powinniśmy być zapoznani z geometrią map, choć obie te umiejętności pokazują przedwcześnie wizualizację lotu na minimapie, co pozwoli nam odpowiednio skorygować ataki.

Komunikacja z drużyną, to podstawa w przypadku wykorzystania specjalności Omena. Ultimate w momencie aktywacji wywołuje dźwięk, który usłyszy każdy z graczy na mapie niezależnie od tego, gdzie się w danej chwili znajdują. W sytuacji, gdy w obu drużynach grany jest Omen, drużyny nie będą w stanie rozróżnić, który z graczy aktywował skil Z Cieni. Powinniśmy poinformować w takim przypadku towarzyszy, że za aktywację ulta odpowiedzialni jesteśmy my lub przeciwnik.

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych w wersji beta jeszcze przed wakacyjną premierą Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments