Valorant: kim jest Breach? Wszystko o brodatym agencie

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 10.04.2020, 16:26 Aktualizacja: 2.06.2021, 13:33
Oto drugi bohater z naszego przeglądu postaci z gry Valorant. Poznajcie Breacha – panującego nad różnego rodzaju falami żołnierza wyposażonego w mechaniczne ręce. Bez wątpienia to jedna z silniejszych postaci udostępnionych podczas bety jednej z nowych produkcji twórców League of Legends. Kim jest Breach? Jakie ma umiejętności? Do jakich graczy jest kierowany?
agenci Valorant - Brimstone
0 Udostępnień

Artykuł o postaci Breach z gry Valorant porusza następujące tematy:

Kim jest Breach?

Breach to żołnierz posiadający mechaniczne ręce. Transformując je, tworzy różnego rodzaju bronie kontrolujące fale, z pomocą których jest w stanie obezwładnić przeciwników. Riot Games podczas bety Valorant nie udostępnił zbyt wiele informacji na temat historii wokół udostępnionych już bohaterów, jednakże gracze spekulują na temat szkockiego pochodzenia Breacha.

Bohater ten podczas meczy będzie miał rolę raczej supporta, aczkolwiek nie oznacza to, że nie będziemy nim w stanie dokonać niejednego ace’a.

Na czym polegają umiejętności bohatera?

Riot Games słynie z projektowania postaci w ten sposób, aby każda z nich wyróżniała się na tle pozostałych i jednocześnie posiadała naprawdę silne zdolności, które w normalnych grach by nie przeszły. Gdyby inne postacie w Valorant nie były równie silne, okrzyknęlibyśmy Breacha istnie cheaterską postacią. Dlaczego? Wszystkie jego specjalne umiejętności polegają na atakowaniu przez ściany. Przyjrzyjmy się im:

  • Wstrząs Wtórny – pozwala on wywołać niemałą eksplozję za ścianą, w którą wycelujemy. Atak ten zadaje spore obrażenia, jednakże przeciwnik ma chwilę czasu, aby zdążyć go uniknąć. Zdolność ta w większości przypadków powinna przydać się do wywabienia naszych oponentów z konkretnej pozycji, choć niejeden raz powinniśmy przy jej pomocy zdobyć fraga. Warto zwrócić uwagę na fakt, że musimy stać bardzo blisko powierzchni, której chcemy użyć do ataku, więc używając tego skilla zdradzamy przeciwnikowi naszą pozycję.
  • Rozbłysk – to flashbang z CSGO na sterydach. Za pomocą tej umiejętności będziemy w stanie wywołać falę błyskową zza ściany. Przeciwny team rzadko kiedy powinien móc uciec przed tą zdolnością, ponieważ działa ona błyskawicznie i jest trudniejsza do zauważenia w przeciwieństwie do Wstrząsu Wtórnego. Na koniec rundy jesteśmy w stanie zobaczyć w statystykach ile osób udało nam się oślepić przy użyciu tej Rozbłysku.
  • Uskok – jeden z najbardziej sytuacyjnych skilli tej postaci. Bohater, ciskając przez ścianę falą sejsmiczną, oszołamia przeciwników, aby nie byli w stanie w pełni kontrolować swoich postaci. Im dłużej będziemy ładować tę umiejętność, tym dłuższy obszar obejmie nasz atak – rozchodzi się on bezpośrednio do przodu tworząc ogłuszający strumień w kształcie prostokąta. Podobnie, jak w przypadku Wstrząsu Wtórnego, warto użyć tej umiejętności do zmuszenia przeciwników do ujawnienia się.
  • Kaskadowe Tapnięcie – to ultimate, który jest w zasadzie ulepszoną wersją Uskoku. Działanie jest praktycznie identyczne. Jedyne różnice są takie, że atak ten rozchodzi się paroma skokowo w kształt stożka, a gracze wybijają się do góry. Warto nadmienić, że bardzo łatwo tym atakiem objąć również naszych sojuszników, więc warto mieć na uwadze, aby grając z Breachem w zespole starać się o trzymanie się z tyłu.

Jaki styl gry pasuje do grania Breachem?

Moim pierwszym skojarzeniem do postaci Breacha z innych produkcji Riotu była Leona z League of Legends. Breach, tak jak ona, jest postacią stworzoną do kontroli tłumu. To bohater inicjujący starcia, który jest w stanie w odpowiedni sposób wywabić przeciwników z ich pozycji. Idealnie nada się również jako postać wspierająca entry fraggera w teamie. Bez problemu powinien sprawdzić się także w sytuacji, kiedy to nasz team jest pod ostrzałem przeciwników. Postać ta jest bardzo elastyczna, jednakże na pewno nie stworzona dla każdego.

Warto wziąć pod uwagę, że grając Breachem bardzo łatwo uprzykrzyć życie nie tylko enemy teamowi, ale także naszemu. Rekomenduję używanie specjalnych umiejętności w sytuacji, kiedy wiemy, że nie wyrządzimy szkody naszym towarzyszom – dobrze jest w tej sytuacji korzystać z komunikacji wbudowanej w grę lub zewnętrznego komunikatora głosowego. Aby lepiej kontrolować to, gdzie nasz skill dokładnie trafi, polecam sprawdzać jednym okiem podczas używania umiejętności mini-mapę, na której jasno i wyraźnie pokazane są hitboxy naszych skilli.

Breach nie powinien być trudnym bohaterem do opanowania. Jego skille nie skupiają się na zadawaniu obrażeń, a raczej na ułatwieniu tego reszcie teamu. Rekomenduję tę postać osobom, które nie opanowały jeszcze dobrze strzelania w Valorant, a mimo wszystko chcą być użyteczne w meczu lub osobom, które już mogą się pochwalić swoimi umiejętnościami strzeleckimi i w pojedynkę poradzą sobie z obezwładnionymi przeciwnikami.

Plotki głoszą, że Riot Games pracuje już nad jego nerfem. A wam jak granie Breachem przypadło do gustu?

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments