Valorant: kim będzie Raze?

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 9.04.2020, 14:34 Aktualizacja: 9.04.2020, 14:34
Beta Valorant ruszyła 7 kwietnia, a my ruszamy w związku z tym z przedstawieniem każdego z dostępnych bohaterów. Na pierwszy ogień idzie Raze – DPS nastawiony na dostawanie się w trudno dostępne miejsca i zadawanie masowych obszarowych obrażeń. Przez graczy została okrzyknięta już jedną z silniejszych postaci. Kim jest Raze i na czym polegają jej umiejętności?
valorant raze
0 Udostępnień

Poniższy artykuł o postaci Raze z gry Valorant został podzielony na następujące sekcje:

Kiedy zagramy dziesiątą postacią w Valorant?

Raze jest postacią wchodzącym w skład pierwszych 10 bohaterów udostępnionych w ramach bety Valorant. W grę Riot Games może już zagrać każdy z was. Wystarczy tylko, że uda wam się wydropić specjalny klucz do bety, oglądając jeden ze specjalnych streamów, które są podpięte pod akcję marketingową prowadzoną przez Riot Games.

Pamiętajcie, aby połączyć konto Twitch z kontem Riotu, bo bez tego nie będziecie mieli szansy na otrzymanie klucza. Jeżeli interesuje was ten temat, szerzej o steamach Valorant z kluczami do bety pisaliśmy tutaj.

Kim jest Raze?

Raze to istna artystka. Z mechanicznego punktu widzenia jest DPS-em skupiającym się na mobilności i zadawaniu obrażeń z trudno dostępnych dla przeciwników miejsc. Gracze Valoranta okrzyknęli ją już jedną z pierwszych postaci, którą należy znerfić w najbliższym czasie. Raze nie tylko jest niezwykle mobilna, ale także skupia się na zadawaniu ogromnych obszarowych obrażeń. Każdy z jej specjalnych skilli jest w stanie uszkodzić wielu przeciwników naraz.

Mimo wszystko Raze nie należy do najtrudniejszych postaci, a granie nią będzie nie tylko efektowne, ale także efektywne. Choć Riot Games tworzy Valorant pod kątem balansu postaci, to nie da się ukryć, że Raze na tle innych postaci jest o wiele silniejsza. Na czym polegają w takim razie jej skille?

Oto umiejętności specjalne Raze!

Tak jak wcześniej wspomniałem, wszystkie umiejętności specjalne Raze polegają na zadawaniu obrażeń obszarowych. Miłym akcentem wizualnym jest to, że wszystkie jej skille wybuchają farbą, co komponuje się z jej artystycznymi zapędami. Przyjrzyjmy się w takim razie, co ta bohaterka ma nam do zaoferowania:

  • Bum Bot – to robot, który przez krótki czas jeździ do przodu odbijając się od napotkanych przeszkód. Kiedy spotka przeciwnika lub minie parę sekund, wybuchnie zadając przy tym obrażenia wokół. Robot ten jeździ bardzo wolno, więc najlepszym jego wykorzystaniem będzie wysyłanie go do nieprzejętych przez nas jeszcze zaułków, aby sprawdził dla nas teren. Nie jest on trudny do zestrzelenia dla przeciwników, jednak jeżeli tego nie zrobią, poważnie ucierpią od wybuchu. Na rundę możemy użyć Bum Bota tylko jeden raz.
  • Bombowa Paka – fani Złomiarza z Overwatcha czy Demomana z TF2 powinni ucieszyć się z tej umiejętności. Raze do swojej dyspozycji ma dwa ładunki samoprzylepne, które wybuchną po pewnym czasie raniąc przeciwników wokół. Ładunek wybuchowy nie zadaje obrażeń nam i naszym sojusznikom, w przeciwieństwie do przeciwnego teamu. Ważną jego zaletą jest odrzut, który występuje przy wybuchu. Pozwala to dostać się nam na wyżej postawione elementy mapy lub strącić przeciwnika w wybrane przez nas miejsce.
  • Pociski Farbujące – to nic innego, jak granat dzielący się na cztery pomniejsze granaty. Wybucha on po paru sekundach niezależnie od tego, czy uderzył w powierzchnię. Granat ten posiada naprawdę ogromną powierzchnię eksplozji wliczając w nią wybuchy mniejszych odłamków. Zrobienie paru fragów jednym użyciem skilla nie powinno stanowić najmniejszego problemu.
  • Gwóźdź Programu – uważany przez graczy bety za jednego z najsilniejszych, jak nie za najsilniejszego ultimate’a dostępnego w rozgrywce. Skill ten jest bardzo podobny do bazooki Jinx z innej produkcji Riot Games. To pojedynczy strzał z rakiety zadający obszarowe obrażenia. Po uruchomieniu umiejętności mamy ograniczony czas na użycie, więc musimy korzystać z niej rozważnie. W internecie udokumentowano już niejedno masowe zabójstwo przy użyciu tej broni. Według graczy bety ta umiejętność zostanie znerfiona jako jedna z pierwszych.

Raze to bez wątpienia jedna z najsilniejszych aktualnie postaci dostępnych w wachlarzu bohaterów Valorant. Choć Riot Games pragnie utrzymać balans między postaciami, to gołym okiem widać, że różnorodność postaci utrudnia to zadanie twórcom. Co sądzicie o tym DPS-ie i czy macie już jakieś doświadczenie z nim?

Jakich jeszcze agentów mamy dostępnych w Valorant?

Jak dotychczas na łamach Zagrano.pl opisaliśmy następujących agentów dostępnych jeszcze przed startem 1. sezonu Valorant:

Koniecznie sprawdzajcie też aktualizacje i patche Valorant. Spodziewamy się kolejnych zmian w umiejętnościach bohaterów Valorant, więc warto być z nimi na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments