Valorant: map będzie więcej. Kolejna ujawniona przez data minerów

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 13.04.2020, 17:17 Aktualizacja: 15.06.2021, 10:56
Dotychczas w wersji beta mieliśmy do czynienia z trzema mapami: Haven, Bind oraz Spit. Jak informują jednak data minerzy, na start pełnej wersji w Valorant pojawi się jeszcze jedna lokacja. Ma być ona tematem 1. sezonu gry, który wystartuje wraz z premierą ostatecznej wersji taktycznej strzelanki.
valorant - mapa ascent
0 Udostępnień

Ascent wzorowane będzie na Wenecji

Podobnie jak w przypadku innych popularnych gier sieciowych, także twórcy Valorant muszą zmagać się z data minerami. Grzebanie w kodzie gry w celu wyciągnięcia kolejnych informacji na temat nowych atrakcji zaplanowanych przez twórców jest obecnie standardem. Producenci mogą cieszyć się jednak z dziesiątek kolejnych publikacji na temat ich gier, które powstają dzięki kolejnym domysłom.

Kolejnym przeciekiem na temat strzelanki Riot Games jest informacja dotycząca nowej mapy w Valorant. Choć nie zdawaliśmy sobie z tego wówczas sprawy, mieliśmy okazję oglądać ją na filmiku promocyjnym sprzed dwóch miesięcy. Ascent, czyli mapa wzorowana na pełnej kanałów Wenecji, prezentowana była na oficjalnym Twitterze gry.

Co więcej wiemy na temat Ascent? – W teksturach jest dużo włoskich napisów. Sądzę, że to Wenecja, ponieważ niektóre tekstury odwołują się do kanału. Jest również tekstura gondoli. Dwa sklepy na mapie to sklep z przynętami oraz sklep z łodziami. Lampy uliczne wyglądają jak te w Wenecji, ale może to styl charakterystyczny dla Włoch. W plikach znajdują się także modele i tekstury rusztowańnapisał na Reddicie data miner.

Na potwierdzenie swoich słów podał wyciągnięte z gry tekstury oraz plan mapy.

tekstury z data miningu valorant i mapy ascent Fot. Reddit

plan czwartej mapy valorant - ascent Fot. Reddit

Prawdopodobnie mapa Ascent będzie związana z 1. sezonem Valorant. Jeden z artystów pracujących nad grafikami do gry udostępnił na Twitterze grafikę, z której nie został usunięty napis „Episode 1: Rise of Venice”.

Jakie mapy dostępne są obecnie w Valorant?

Podczas ogrywania wersji beta Valorant dostępne są trzy mapy. W jakich warunkach przychodzi graczom zmagać się w pięcioosobowych potyczkach?

  • Haven – typowa dla taktycznych strzelanek mapa, różniąca się tylko tym, że zamiast zwyczajowych dwóch lokacji do bronienia są trzy.
  • Bind – mapa pozbawiona centralnego obszaru i skupiająca się na dwóch głównych ścieżkach. Pozwala również na korzystanie z teleportów, które powodują jednak dużo hałasu.
  • Split – mapa zorientowana pionowo, pełna spektakularnych akcji ofensywnych na małych przestrzeniach, z klarownym widokiem na oba miejsca z bombami.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments