Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Premiera, na którą wciąż czekamy [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 14.05.2020, 14:12 Aktualizacja: 14.05.2020, 14:15
Nierzadko się zdarza, aby na sequel czekać aż szesnaście lat. Tak jest w przypadku Vampire: The Masquerade - Bloodlines. W 2020 roku ukaże się kontynuacja dobrze przyjętego tytułu cRPG, przygotowywanego przez Hardsuit Labs. Podajemy najważniejsze informacje na temat premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.
premiera Vampire: the Masquerade - Bloodlines 2 już w 2020 roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2?

Konkretnego terminu jeszcze nie znamy, lecz wiele wskazuje na to, że tytuł trafi na rynek gier wideo jesienią bieżącego roku. Premiera wzbudza tym większe zainteresowanie, że na sequel trzeba było czekać ponad piętnaście lat. Miejmy nadzieję, że twórcy zadbają o należyty poziom kontynuacji.

Vampire: the Masquerade - Bloodlines 2 to gra o wampirach

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 ukaże się w wydaniu na Microsoft Windows, PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie zabraknie także wersji przeznaczonej na konsole najnowszej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X. Wszystko dlatego, że produkcja zaliczyła spore opóźnienie – spodziewaliśmy się jej jeszcze w ubiegłym roku, a wiele mówiło się również o maju 2020!

Po szesnastu latach powracamy do wampirycznego Świata Mroku

Omawiana gra to przedstawiciel gatunku RPG, której akcja rozgrywa się w uniwersum Świata Mroku, kilkanaście lat po wydarzeniach z jedynki. Pierwszą część przygotowało studio Troika Games, drugą zaś zajmuje się firma Hardsuit Labs. Przy powstawaniu projekcie nie brakuje jednak osób związanych z Vampire: The Masquerade – Bloodlines, przykładowo scenariusz do dwójki ponownie napisał Brian Mitsoda.

fabuła Vampire: the Masquerade - Bloodlines 2 rozgrywa się w Seattle

Główne miejsce rozgrywki stanowi Seattle. Użytkownik wciela się w postać wampira, który musi walczyć o swoją pozycję i władzę w mieście. Niczym na wzór potyczek pomiędzy mafijnymi rodzinami, protagonista ma za zadanie zawierać sojusze lub w razie potrzeby zgładzić niechętne do współpracy inne frakcje krwiopijców. Z jednej strony ważne jest, aby znaleźć odpowiednie porozumienie i na jego mocy dalej zarządzać miastem, z drugiej nie brakuje fizycznej walki o teren.

W grze nie zabraknie postaci, które pojawiły się już w pierwszej części serii, zatem może to być zachęta, aby spróbować zapoznać się lub odświeżyć Vampire: The Masquerade – Bloodlines z 2004 roku. Albo spróbować innych spośród polecanych przez nas gier o wampirach!

O gameplayu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest przygodą przeznaczoną wyłącznie dla singli i nie zawiera trybu multiplayer. Gra powstała na silniku Unreal Engine 4 i oferuje rozgrywkę pierwszoosobową, okazjonalnie, na potrzeby konkretnych zadań, wprowadzającąc perspektywę trzeciej osoby. Podstawowy cel stanowi eksploracja metropolii Seattle, nawiązywanie rozmaitych interakcji między bohaterami, kolekcjonowanie wielu przedmiotów oraz (w razie potrzeby) przystępowanie do zmagań fizycznych.

System walki jest dynamiczny, a naszego protagonistą będziemy rozwijać wraz z postępem w samej grze. Progres dotyczy przede wszystkim jego tzw. dyscyplin, czyli nadnaturalnych umiejętności. Można je podzielić na trzy typy: Chiropteran (szybowanie i przyzywanie nietoperzy), Mentalism (lewitowanie, unoszenie obiektów i innych ludzi) oraz Nebulation (przyzywanie mgły i przeobrażanie się w mgłę, co umożliwia np. pokonanie wąskich przejść).

Aby móc z nich w pełni korzystać z dyscyplin, wampir nie może być spragniony i należy dbać o jego stały dostęp do spożywanej krwi. Istnieje ryzyko, że zbyt długi czas głodowania przyniesie niepożądane konsekwencje i niekorzystnie wpłynie na zachowanie bohatera.

W zawiązywaniu sojuszy i poszukiwaniu swoich sprzymierzeńców trzeba być szczególnie rozważnym. Niektórzy mogą tylko na pozór wykazać chęć do zawarcia przymierza, w gruncie rzeczy knując wobec nas niecne plany. Co istotne – nie brakuje doniesień, zgodnie z którymi po premierze gry będzie ona dalej rozwijana i poszerzana o nowe klany wampirów. Takie dodatki mają być dla użytkowników bezpłatne. Nie zabraknie także bonusowych wątków fabularnych.

Istotną kwestią w grze jest korzystanie ze współczesnych urządzeń technologicznych. Z wieloma osobami będziemy mogli kontaktować się za pomocą telefonu komórkowego, a wyszukiwać ofiary przy użyciu specjalnej aplikacji Tender. Takie rozwiązania na pewno dodadzą grze nuty realizmu i wampiryczna rzeczywistość stanie się bliższa naszej codziennej.

Ruszyła opcja przedsprzedaży

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 można nabyć w wersji PC za pośrednictwem sklepu Epic Games. Do wyboru są trzy wydania i w przypadku każdego aktywowana została już opcja przedsprzedaży. Bez względu na to, jaką edycję wybierzemy, w przypadku preorderu każdej z nich na kupującego czeka miły prezent. Jest nim pakiet First Blood, na który poza grą składa się cyfrowa wersja ścieżki dźwiękowej oraz specjalne skórki.

gameplay Vampire: the Masquerade - Bloodlines 2 jest charakterystyczny dla pierwszoosobowych gier cRPG

Za standardową edycją Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zapłacimy 214,99 złotych.

Deluxe Edition kosztuje natomiast 249,99 złotych i oprócz podstawowej wersji gry zawiera Bloodlines 2: Unsanctioned Blood Pack, w skład którego wchodzą:

  • art book
  • damski beret
  • stroje Jeanette oraz Jacka
  • portret rodzinny Voermanów
  • sarkofag
  • skórka broni – odcięta ręka
  • znak STOP

Najbogatsze wydanie stanowi Blood Moon Edition, w cenie 324,99 złotych, zawierające podstawową wersję gry, Bloodlines 2: Unsanctioned Blood Pack oraz Bloodlines 2: Season of the Wolf – dodatek, który oferuje:

  • dwa pakiety fabularne, wprowadzające w zakamarki podziemnego Seattle i prezentujące nieco bardziej osobliwych mieszkańców Świata Mroku.
  • jedno duże rozszerzenie, w którym największy wróg wampirów wkracza do Seattle
  • skórkę broni – maczugę
Zobacz także:
FIFA 20 FUT: Ultimate Squad już dziś!
Aktualności o grach, 5 Cze 2020
PS Store. Promocje i zniżki wypełniły sklep PS4
Aktualności o grach, 5 Cze 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o