Vampire: The Masquerade – Swansong. Premiera gry w 2021 roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 9.07.2020, 12:31 Aktualizacja: 9.07.2021, 12:31
Niedawno zapowiadaliśmy premierę Werewolf: The Apocalypse – Earthblood, kolejnej gry osadzonej w uniwersum Świata Mroku. Pora na przybliżenie kolejnej nowości przynależnej do tej stale rozwijanej franczyzy. Tym razem zamiast wilkołaka w centrum wydarzeń staje wampir. Przybliżamy najważniejsze informacje na temat premiery Vampire: The Masquerade - Swansong.
premiera Vampire: The Masquerade - Swansong już w 2021 roku!
6 Udostępnień

W artykule na temat premiery Vampire: The Masquerade – Swansong poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Vampire: The Masquerade – Swansong?

Omawiana produkcja RPG trafi na rynek gier wideo dopiero w przyszłym roku. Skoro wiemy już, że premiera Vampire: The Masquerade – Swansong nastąpi w 2021 roku, to spodziewamy się, że przez najbliższe sześć miesięcy powinniśmy otrzymywać coraz więcej newsów. Już wiemy, że wersję na PC będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu Epic Store (przypuszczalnie na zasadzie rocznej wyłączności). Ponadto gra ukaże się na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch.

w Vampire: The Masquerade - Swansong pokierujemy trzema wampirami

Vampire: The Masquerade to produkcja osadzona w uniwersum Świata Mroku, w realiach stołowego systemu Wampir: Maskarada, której przygotowaniem zajmuje się studio Big Bad Wolf (a konkretniej twórcy przygodówki The Council). Za wydanie tytułu odpowie natomiast firma Bigben Interactive i będzie to kolejna produkcja RPG w świecie Maskarady, która ukaże się na rynku w najbliższych miesiącach. Do końca 2020 roku odbyć ma się w końcu premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Nowy władca bostońskiej Camarilli

Akcja Vampire: The Masquerade – Swansong rozgrywała będzie się w XXI wieku, a głównym wątkiem fabularnym jest przejęcie władzy nad Camarillą w Bostonie przez tajemniczego nowego księcia wampirów. Sytuacja rodzi wiele spisków, morderstw i w efekcie dochodzi do walki o przejęcie pałeczki we władaniu nad społecznością.

Vampire: The Masquerade - Swansong to kolejna gra ze Świata Mroku

W trakcie rozgrywki wcielimy się w trzech wampirów, pochodzących z trzech różnych klanów. Podstawowym zadaniem jest ochrona własnej sekty i odkrycia wielu tajemnic, które dotyczą nowego księcia wampirów. A jednocześnie uratowania pogrążającego się w chaosie i opresji Bostonu, jednego z najciekawszych miast z uniwersum Świata Mroku.

Trzy wampiry. Każdy inny

Każdy z trzech wampirycznych protagonistów będzie zróżnicowany charakterologicznie, poglądowo, mający odmienne doświadczenia oraz obdarzony innymi nadnaturalnymi umiejętnościami. Ich zdolności będziemy mogli stale rozwijać i pomimo że ogólny cel rozgrywki jest wspólny dla wszystkich, to każdy poszczególny bohater podąża własną ścieżką, notuje osobny postęp w grze i użytkownik będzie kroczyć pośród przeplatających się losów sterowanych wampirów.

Istotne w Vampire: The Masquerade – Swansong będą interakcje z mieszkańcami Bostonu. Odkrycie tajemnic i poznanie prawdy nie będzie możliwe bez nawiązywania relacji z rozmaitymi postaciami, napotkanymi na długiej drodze. Nie wszyscy bohaterowie będą nam udzielać prawdziwych informacji, niektórzy postanowią włożyć maski i zadaniem naszych wampirów będzie ustalenie, co jest miarodajną wypowiedzią, a co zwykłym fałszem.

W trakcie rozgrywki tercetowi protagonistów przydarzą się liczne wybory moralne i nasze decyzje będą warunkować dalszy przebieg rozgrywki oraz rozwój postaci. Na pewno wielu użytkowników ucieszy wieść o kilku możliwych zakończeniach. Na jaki finał trafimy, zależy wyłącznie od naszych decyzji.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments